ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رکورد جمعیت خارجی در آلمان شکست

شمار خارجی‌ها در آلمان به ۸ میلیون و ۲۰۰هزار نفر در سال ۲۰۱۴ رسید. جنگ داخلی سوریه، بحران در اتحادیه اروپا و امید به زندگی بهتر، مهم‌ترین دلایل این جهش به شمار می‌روند.

شمار خارجی‌ها در آلمان به ۸ میلیون و ۲۰۰هزار نفر در سال ۲۰۱۴ رسید. جنگ داخلی در سوریه، بحران در اتحادیه اروپا و امید به زندگی بهتر، مهم‌ترین دلایل این جهش به شمار می‌روند.

مرکز فدرال آمار آلمان می‌گوید هیچ‌گاه جمعیت خارجی در این کشور به اندازه سال ۲۰۱۴ نبوده است. ادارات مهاجرت، پناهندگی و امور خارجیان در آلمان از حضور ۸میلیون و دویست هزار خارجی در این کشور ۸۱ میلیونی خبر می‌دهند.

این رقم از زمان ثبت آمار خارجی‌ها در سال ۱۹۶۷ تا کنون، بی‌سابقه است. شمار جمعیت خارجی‌ آلمان در سال ۲۰۱۴ به نسبت سال قبل‌، ۵۱۹هزار و ۳۰۰ نفر یعنی معادل ۶/۸درصد افزایش داشته است.

تنها دو مرتبه در آغاز دهه نود میلادی بوده که تعداد خارجی‌ها در آلمان در یک سال از میزان کنونی بیشتر شده است. در سال ۱۹۹۱ این تعداد بالغ بر ۵۳۹هزار و ۸۰۰ نفر و در سال ۱۹۹۲ برابر با ۶۱۳هزار و ۵۰۰ نفر بود. دلیل چنین جمعیتی در آن زمان، جنگ بالکان و اوضاع افغانستان بود.

در آمار سال گذشته، حدود ۶۰درصد خارجی‌ها از کشورهای عضو اتحادیه اروپا به آلمان آمده بودند. شهروندان رومانیایی با ۳۲/۹درصد و شهروندان بلغارستان با ۲۴/۸درصد در صدر فهرست اداره آمار آلمان قرار دارند. هر دو کشور درگیر بحران‌های اقتصادی و تحولات اجتماعی هستند.

جنگ داخلی سوریه نیز موجب شده ۶۳هزار و ۳۰۰ زن و مرد و کودک سوری در سال ۲۰۱۴ به آلمان بیایند. این تعداد ۱۰۷/۷درصد به نسبت سال قبل رشد کرده است.

ایالت بایرن همانند سال ۲۰۱۳ در صد فهرست ایالت‌های آ‌لمان در تعداد خارجی‌ها قرار دارد. بعد از بایرن با ۱۱۲هزار و ۹۰۰ نفر، نورد راین وستفالن با ۱۱۱هزار نفر و بادن ورتمبرگ با ۸۰هزار و ۲۰۰نفر قرار گرفته‌اند.

بنا بر آمار مرکز ثبت فدرال، تا پایان سال ۲۰۱۳ تعداد خارجی‌های ساکن آلمان بالغ بر ۷ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر بود. این مرکز پیش‌بینی کرده بود که به خاطر تشدبد بحران‌های بین‌المللی و افزایش آوارگان و متقاضیان پناهندگی از کشورهایی مانند سوریه، میزان خارجی‌ها در آلمان در سال ۲۰۱۴ بیشتر خواهد بود.

آمار کل کسانی که از سال ۱۹۵۰ به آلمان مهاجرت کرده‌اند، بدون در نظر گرفتن تابعیت فعلی آنها، بالغ بر ۱۶ میلیون و ۵۰۰ هزار نفر است. این یعنی کمی بیش از ۲۰ درصد جمعیت آلمان و به بیانی دیگر، از هر پنج شهروند آلمانی یک نفر پیشینه خارجی دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.