ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پدر وبلاگ‌نويس زندانی در ايران: خودم را مقابل دادستانی آتش می‌زنم

پدر حسين رونقی ملکی می‌گويد خود را آتش خواهد زد تا دنيا صدايش را بشنود چون فرزندش از سوی کميسيون پزشکی قانونی به دليل بيماری‌ حکم عدم تحمل کيفر دارد.

احمد رونقی ملکی، پدر حسين رونقی ملکی، وبلاگ‌نويس زندانی تهديد کرده که اگر فرزندش تا چند روز ديگر از زندان آزاد نشود، «کفن» خواهد پوشيد و خودش را مقابل دفتر دادستانی به آتش خواهد کشید.

حسین رونقی ملکی در کنار مادرش زلیخا موسوی

رونقی ملکی به کمپين بين‌المللی حقوق بشر در ايران گفته است که با اين اقدام می‌خواهد همه دنيا صدای پدر يک زندانی را بشنوند.

حسين رونقی ملکی از شهريورماه امسال از زندان آزاد و به دليل بيماری، ادامه اجرای حکمش متوقف شده بود اما نهم اسفندماه جاری به دادسرای اوين احضار و بازداشت شد.

اين وبلاگ‌نويس پس از بازداشت دست به اعتصاب غذا زد اما بعد از اين‌که او را از بند هشت اوين به بندی ديگر منتقل کردند، اعتصاب غذايش را شکست. با اين حال خانواده او می‌گويند که این زندانی پس از پايان اعتصاب غذا شرايط خوبی ندارد و از بيماری‌های کليوی، گوارشی و پروستات رنج می‌برد.

به‌گفته پدر اين وبلاگ‌نويس، مسئولان پرونده فرزندش می‌خواهند «ستار دوم» بسازند. اشاره احمد رونقی ملکی به کشته‌ شدن ستار بهشتی، کارگر وبلاگ‌نویس، در بازداشتگاه نيروی انتظامی است.

ستار بهشتی در آبان‌ ماه ۱۳۹۱ در بازداشتگاه پليس فضای توليد و تبادل اطلاعات نيروی انتظامی (فتا) کشته شد.

پدر حسين رونقی ملکی می‌گويد فرزندش سه بار از سوی کميسيون پزشکی قانونی به دليل بيماری‌های متعددش، حکم «عدم تحمل کيفر» گرفته و نبايد به زندان برگردد اما مسئولان مدعی‌اند که او «قصد فرار از ايران» را داشته و او را دوباره زندانی کرده‌اند.

زليخا موسوی، مادرحسين رونقی ملکی نيز پيشتر گفته بود که خدابخشی، معاون دادستان به او گفته که «عفو رهبری را قبول ندارد و حسين را هر طور که شده به زندان باز می‌گرداند.»

حسين رونقی ملکی که با نام مستعار بابک خرمدين وبلاگ می‌نوشت، در تاريخ ۲۲ آذرماه ۱۳۸۸ در شهر ملکان استان آذربايجان شرقی بازداشت شد و به گفته خانواده‌اش حدود ۳۰۰ روز در سلول‌های انفرادی بند دو الف زندان اوين بوده است.

اين فعال حقوق بشر از سوی شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب اسلامی به ۱۵ سال حبس تعزيری محکوم شد که اين حکم به تأیید دادگاه تجديد نظر استان تهران رسید.

رونقی ملکی ۱۲ تيرماه سال ۱۳۹۱ پس از ٣٢ ماه حبس و با پشت سر گذاشتن چندين اعتصاب غذا سرانجام با وثيقه يک ميليارد تومانی به مرخصی آمده بود اما پس از مدتی و در جريان کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان آذربايجان دوباره بازداشت شد.

اين وبلاگ‌نويس ۱۲ شهريورماه سال جاری به دليل بيماری از زندان آزاد شده بود.

به گفته انجمن‌های بين‌المللی مدافع حقوق بشر، ايران يکی از بزرگ‌ترين زندان‌های جهان برای وبلاگ‌نويسان و وب‌نگاران به شمار می‌رود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شاهین امینی

    یعنی   پدر حسین رونقی می خواد بگه  از روحانی متشکر نیست !!!!  پدر حسین رونقی صد در صد از عربستان و اسرایل و داعش و القاعده و جمهوری خواهان امریکا و تجزیه طلب ها و ... پول گرفته است

  • IRANIANS

    سال ۲۵۷۴ سال ( الله آدمکش) زدایی از ایران بزرگ.

  • ناظر

    راه تعامل با نظام مقدس منحصر شده است به ، اعتصاب غذا در زندان و خودسوزی در زندان بزرگ تر .