ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کشته شدن گردشگران در حمله به موزه ملی تونس

در حمله افراد مسلح به موزه ملی باردو در مجاورت مجلس تونس در پایتخت این کشور، ۱۹ نفر کشته و چند نفر دیگر گروگان گرفته شدند. نیروهای امنیتی پس از ساعاتی مهاجمان را کشتند.

در حمله یک گروه مسلح به موزه ملی باردو در مجاورت مجلس تونس، ۲۱ نفر کشته و چند نفر دیگر گروگان گرفته شدند. ۱۷ تن از کشته‌شدگان گردشگر خارجی هستند.

به گزارش خبرگزاری رویترز سخنگوی وزارت کشور تونس با تأیید این حمله و تعداد کشته‌شدگان گفت اکنون فعالیت مجلس تونس به حال تعلیق در آمده و نمایندگان در سالن دیگر مجلس گرد آمده‌اند.

او همچنین گفت دو نفر از مهاجمان که داخل موزه هستند در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارند. آن‌ها به سلاح کلاشنیکف مسلح هستند.

پس از ساعاتی درگیری، نیروهای امنیتی تونس موفق شدند وارد موزه شوند و دو فرد مسلح را کشتند و گروگان‌ها را آزاد کردند.

شبکه الجزیره به نقل از منابع دیگر گزارش داد که به مجلس این کشور نیز حمله شده است.

بزرگ‌ کنید

شاهدان محلی نیز در توییتر از به گروگان گرفته شدن چندین نفر در داخل موزه خبر داده بودند.

هنوز هویت مهاجمان و انگیزه آن‌ها از حمله به موزه ملی باردو در شهر تونس، پایتخت جمهوری تونس، مشخص نیست.

موزه ملی باردو مجموعه‌ای از مهم‌ترین موزاییک‌های دوران رومی را در گنجینه خود دارد و یکی از مهم‌ترین مکان‌های گردشگری در پایتخت تونس است.

تونس پس از انقلاب ژانويه ۲۰۱۱ با رشد عملیات نظامی گروه‌های تندرو اسلامگرا مواجه بوده است.

به‌تازگی ۶۰ پليس و سرباز تونسی در درگيری‌های مسلحانه در نزديکی مرز الجزاير، منطقه‌ای که در آن يک گروه مسلح وابسته به القاعده فعال است، کشته شدند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • IRANIANS

    سال ۲۵۷۴ سال ( الله آدمکش) زدایی از ایران بزرگ.