ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

‫ظریف: فعلا نیازی به حضور سایر وزرای خارجه در مذاکرات هسته‌ای نیست

در چهارمین روز مذاکرات هسته‌ای، وزرای خارجه ایران و آمریکا گفت‌وگو کردند. ظریف گفته است که مذاکرات تا روز جمعه ادامه دارد و اگر لازم باشد، بیشتر نیز ادامه پیدا خواهد کرد.

در چهارمین روز مذاکرات هسته‌ای، محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران به خبرنگاران گفته که بعید است در این زمان لازم باشد وزیران خارجه ۱+۵ گردهم بیایند.

ظریف گفته است: «هر زمان راه‌حل‌ها پیدا شد و شروع به توافق شد، شاید نیاز به حضور وزرا باشد اما فکر نمی‌کنم آن زمان الان باشد.»

مذاکرات هسته ای میان ایران و آمریکا در لوزان سوئیس در جریان است و در چهارمین روز، محمد جواد ظریف و جان کری، وزرای خارجه ایران و آمریکا با یکدیگر گفت‌وگو کردند. وزیر خارجه ایران اعلام کرده که این دور از مذاکرات تا روز جمعه ادامه دارد اما اگر لازم باشد، بیشتر هم ادامه پیدا خواهد کرد.

علی اکبر صالحی رییس سازمان انرژی اتمی ایران و ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا نیز دیدار داشتند.

علی اکبر صالحی، رئیس سازمان انرژی اتمی ایران گفته تنها یک اختلاف فنی باقی مانده اما این ادعا از سوی سخنگوی کاخ سفید تایید نشده است. کاخ سفید می‌گوید احتمال رسیدن به توافق ۵۰ درصد است.

این در حالی است که در پی دیدار وزیر امور خارجه ایران با وزیران خارجه آلمان، فرانسه و بریتانیا، فرانک ـ والتر اشتاین‌مایر، وزیر خارجه آلمان روز سه‌شنبه ۱۷ مارس گفته بود: «تصور من بر این است که ما در هفته‌های اخیر گام‌هایی به پیش برداشته‌ایم اما در این راه طولانی که پیموده‌ایم هنوز موانع عمده‌ای باقی مانده‌اند که باید بر آن‌ها فائق آمد. ما بار دیگر روشن کردیم که توافق به هر قیمتی نباید صورت گیرد.»

محمدجواد ظریف همچنین درباره پیشرفت مذاکرات گفته: «توافق زمانی خواهد بود که تمام موضوعات به صورت متن مکتوب و به صورت ریز و دقیق تهیه شده باشد و آن وقت توافق خواهیم داشت. من بعید می‌دانم که در فاصله یکی دو روز آینده چنین چیزی رخ دهد.»

به گفته وزیر خارجه ایران، برای  رسیدن به راه حل و مکتوب کردن آنها قبل از اعلام تفاهم وزیران خارجه باید کار مشترک کارشناسی انجام شود و هم‌اکنون برای رسیدن به این مرحله تلاش می‌شود.

ایران و گروه ۱+۵ توافق کرده‌اند که مذاکرات را تا پایان ماه ژوئن ۲۰۱۵ ادامه دهند. قرار است توافق کلی تا پایان ماه مارس به دست آید و سپس به جزئیات پرداخته شود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.