ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نیروهای آموزش نظامی آمریکا به اوکراین اعزام می‌شوند

به دلیل بحران اوکراین هزاران سرباز آمریکایی پیش از این در منطقه بالتیک مستقر شده‌اند. اکنون پنتاگون ۳۰۰ نفر دیگر را برای آموزش نظامی به نیروهای دولتی اوکراین اعزام می‌کند.

وزارت دفاع آمریکا می‌خواهد برای پیشبرد برنامه‌های خود در اوکراین نیروهای آموزش نظامی را به این کشور اعزام کند. حدود ۲۹۰ تن از این نیروها که در شهر ویچنزای ایتالیا مستقر هستند احتمالاً در ماه آوریل به غرب اوکراین می‌روند تا به گارد ملی این کشور آموزش نظامی بدهند.

هزاران نفر از نیروهای آمریکایی در شرق اروپا مستقر شده‌اند.

روزنامه نظامی Stars and Stripes آمریکا این خبر را به‌نقل از استیون وارن، سخنگوی پنتاگون منتشر کرده است. از هفته‌ها پیش در مورد اعزام نیروهای آموزشی آمریکا به اوکراین گمانه‌زنی‌هایی می‌شد.

سربازان آمریکایی به نیروهای دولتی اوکراین محافظت بهتر از زیرساخت‌ها، مراقبت‌های پزشکی فوری و مقابله با توپخانه و شلیک موشک‌های دشمن را آموزش خواهند داد.

با این حال به‌گفته استیون وارن هنوز دستورات مشخصی صادر نشده اما این نیروها در آخر ماه آوریل اعزام خواهند شد.

وزارت امور خارجه روسیه در روز ۵ مارس / ۱۴ اسفند از رسیدن نخستین گروه از سربازان آمریکایی به غرب منطقه بحران‌زده خبر داده بود. الکساندر لوکاشوویچ، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، به اینترفاکس گفته بود تعداد سربازان آمریکایی در لیویو، واقع در مرز لهستان، تا ۳۰۰ نفر افزایش یافته‌اند.

پیش از این هزاران نفر از نیروهای آمریکایی در شرق اروپا مستقر شده‌اند. به عنوان اقدامی بازدارنده در برابر روسیه، واشنگتن حدود ۱۰ پیش، صدها تانک، خودروهای زرهی و دیگر تجهیزات نظامی را به کشورهای بالتیک تحویل داده و سه هزار سرباز را در منطقه جابه‌جا کرده است. این نیروها باید با همراهی دیگر کشورهای عضو ناتو در میانه ماه مه رزمایش ۹۰ روزه‌ای را آغاز کنند.

یک ماه و نیم پیش نیز «سی‌ان‌ان» و «نیویورک تایمز» از بررسی طرح ارسال سلاح به این کشور توسط وزارت خارجه ایالات متحده گزارش داده‌ بودند.

در ۱۱ ماه گذشته، بیش از پنج هزار و ۵۰۰ نفر در درگيری‌های دولت اوکراين و جدايی‌طلبان شرق اين کشور کشته شده‌اند.

بر اساس توافقنامه مینسک از روز ۱۵ فوريه / ۲۶ بهمن سال جاری آتش‌بس میان نیروهای اوکراین و جدایی‌طلبان برقرار شده است. فرانسوا اولاند (رییس جمهور فرانسه)، آنگلا مرکل (صدراعظم آلمان)، ولادیمیر پوتین (رییس جمهور روسیه) و پترو پروشنکو (رییس جمهور اوکراین) توافقنامه مینسک را امضا کرده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.