ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۵۲ مجروح حوادث یمن برای مداوا به ایران منتقل شدند

۲۴ تن دارو و یک تیم پزشکی به یمن اعزام شده بودند که هنگام بازگشت تیم پزشکی، تعدادی از مجروحان هم به ایران و به بیمارستان سپاه منتقل شده‌اند.

تعدادی از مجروحان حملات انتحاری روز جمعه، ۲۰ مارس/ ۲۹ اسفند در یمن، برای مداوا به ایران منتقل شده‌اند.

روز جمعه، دو مسجد در شهر صنعا پایتخت یمن مورد حمله انتحاری قرار گرفت که در اثر آن ۱۳۷ نفر کشته و ۳۴۰ نفر زخمی شدند. این مسجد‌ها محل نماز حوثی‌های شیعه‌ مذهب یمن بودند. صنعا، پایتخت یمن و مناطق شمالی این کشور در کنترل حوثی‌هاست.

آسوشیتدپرس گزارش داده که یک گروه که خود را شاخه‌ای از «حکومت اسلامی» در یمن معرفی کرده، مسئولیت این حمله‌ها را به عهده گرفته‌است.

به گزارش خبرگزاری مهر، صبح روز دوم فروردین ۱۳۹۴، هواپیمای ایرانی ماهان برای رساندن کمک‌های دارویی و فاکتورهای مختلف خونی اهدایی هلال احمر ایران، به یمن پرواز کرد.

۲۴ تن دارو و یک تیم پزشکی شش نفره به یمن اعزام شده بود که شش پزشک همراه با ۵۲ مجروح در پرواز بازگشت این هواپیما در روز سوم فروردین، به ایران منتقل شدند.

بر اساس گزارش‌ها، روند درمان این مجروحان هم‌اکنون در بیمارستان بقیه‌الله تهران آغاز شده‌ است. بیمارستان بقیه‌الله متعلق به سپاه پاسداران است.

سلیمان حیدری، سرپرست تیم پزشکی اعزام شده ایرانی به یمن، حال شش نفر از این مجروحان را «وخیم» اعلام کرده است.

علاوه بر ایران، عمان و عربستان هم برای پذیرش مجروحان اعلام آمادگی کرده بودند. ۴۰ نفر از مجروحان به عمان منتقل شده‌اند.

گفته می‌شود که یمن کمک عربستان سعودی را برای مداوای مجروحان رد کرده است چون این تصور وجود دارد که عربستان با توجه به نقشی که در حوادث اخیر یمن داشته، برای انحراف افکار عمومی چنین پیشنهادی داده است.

عربستان در مناقشات یمن از قبایل سنی حمایت می‌کند.

ایران هم از سوی دولت یمن متهم به حمایت مالی و آموزش نظامی شورشیان حوثی است هرچند هرگز این اتهام‌ها را نپذیرفته است.

رو شنبه، ۲۱ مارس، عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن که اکنون به عدن رفته است، شورشیان حوثی را متهم کرد که ایدئولوژی خود را از تهران می‌گیرند. او تأکید کرده بود که با «نفوذ ایران»، مبارزه خواهد کرد.

حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی وزارت خارجه ایران در واکنش به این سخنان، روز یک‌شنبه ۲۲ مارس گفت که منصور هادی باید به جای تکرار خطا‌ها، مانع تجزیه یمن شود.

شبه‌نظامیان شیعه روز ۲۲ مارس، کنترل بخش‌های جنوبی شهر مرکزی و استراتژیک تعز و سپس فرودگاه این شهر را در اختیار گرفتند.

حوثی‌ها در حال تلاش برای رساندن خود به شهر «عدن» هستند. عدن مقر اقامت عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهوری یمن است که پس از فرار از حصر خانگی حوثی‌ها، دوباره در این شهر تشکیل کابینه داده است.

ده‌ها تانک و نفربر زرهی متعلق به حوثی‌ها در حال پیشروی به سوی عدن هستند.

شیعیان حوثی‌ که در سپتامبر سال گذشته کنترل صنعا، پایتخت یمن را در اختیار گرفتند، در حال حاضر کنترل ۹ استان از ۲۱ استان یمن را در اختیار دارند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • شاهین امینی

    بیچاره یونس عساکره ازبی پولی مرد لعننت خدا بر هزار فامیل و طرفدارانشان

  • nader

    ممنوعیت عزاداری به روش عربی پدر و برادر این دستفروش طی بازداشت هشت ساعته تحت فشار قرار گرفته‌اند تا شرایط وزارت اطلاعات برای برگزاری مراسم را بپذیرند. ظاهرا اداره اطلاعات از خانواده عساکره خواسته تا از تجمع مردم در مراسم عزا ممانعت کنند. همچنین به آن‌ها گفته شده که در مراسم ختم فرزند خود اجازه سرودن اشعار عربی و پایکوبی و رقص ویژه عزاداری به‌سبک اعراب خوزستان نخواهند داشت. به گزارش بولتن اهواز، به خانواده عساکره گفته شده که باید مراسم ختم فرزندشان را خارج از شهر خرمشهر و در مکانی باز و به دور از کوچه‌ها و خیابان‌های کوچک برگزار کنن