ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

کمی بهار؛ شهرنوش پارسی‌پور – ۸۳

شهرنوش پارسی‌پور -آذرماه متوجه مى‌شود كه ايرج از ازدواج ناموفقى صاحب يك دختر شده. مادر ايرج از بچه نگهدارى مى‌كرده، اما اكنون كه او كشته شده است بچه بايد به نزد پدرش بيايد.

رمان «کمی بهار» در سال ۱۳۱۲ آغاز می‌شود؛ دو سال پیش از کشف حجاب. اردکان در این رمان صحنه‌ای‌ است که در آن و در قالب یک «ساگای خانوادگی» تاریخ ایران رقم می‌خورد.

خانم پارسی‌پور در این رمان می‌خواهد نشان بدهد که چگونه تحولات زن ایرانی در طول تاریخ، منجر به تحول مردان نیز می‌شود. «کمی بهار» همانطور که به‌تدریج نوشته می‌شود، در «رادیو زمانه» هم به شکل کتاب گویا در اختیار خوانندگان و شنوندگان قرار می‌گیرد.

شماره ۸۳ از این مجموعه را می‌توانید بشنوید. خلاصه این بخش چنین است:

آذرماه متوجه مى‌شود كه ايرج از ازدواج ناموفقى صاحب يك دختر شده. مادر ايرج از بچه نگهدارى مى‌كرده، اما اكنون كه او كشته شده است بچه بايد به نزد پدرش بيايد. آذر ماه مجبور مى شود او را قبول كند، اما شرط مى‌كند كه بچه بايد به عنوان يك بچه كلفت در خانه آنها زندگى كند. دخترك بسيار زيبا است. مهدى مدتى در زندان مى‌ماند و عاقبت روشن مى‌شود كه او به راستى بيمار است و...

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • Solh

    جامعه ایران بیش از۴۰۰۰نویسنده،رومان نویس،شاعر دارد نمی دانم چرا مردم نگونبخت ایران گرفتار یک رژیم فاشیستی مذهبی شدند،شاید این شاعران و نویسندگان ما که وجدان بیدار جامعه هستند به خواب رفته یا در چهار چوب این نظام دچار خود سانسوری شدند.

  • سعید

    اوشلی