ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

حوثی‌ها اسناد محرمانه آمریکا را به ایران فرستاده‌اند

دو مقام امنیتی آمریکا که به‌شرط ناشناس ماندن با روزنامه لس‌آنجلس تایمز صحبت کرده‌اند می‌گویند که اسنادامنیتی ایالات متحده آمریکا در یمن توسط حوثی‌ها غارت شده است.

دو مقام امنیتی آمریکا که به‌شرط ناشناس ماندن با روزنامه لس‌آنجلس تایمز صحبت کرده‌اند می‌گویند که اسناد محرمانه و امنیتی ایالات متحده آمریکا در یمن توسط حوثی‌ها غارت شده است.

آن‌ها گفته‌اند که این اسناد از زمان اشغال صنعا توسط شیعه‌های حوثی به ایران فرستاده شده است و اکنون هم با تصرف پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در عدن، اسناد بیشتری به دست ایران خواهد رسید.

روزنامه لس‌آنجلس تایمز در گزارشی که عصر روز چهارشنبه ۲۵ مارس / ۵ فروردین منتشر کرده از قول دو مقام امنیتی آمریکا می‌گوید که اسناد محرمانه آمریکا، شامل نام مأموران امنیتی این کشور، رابط‌های بومی این مأموران، جزئیات برنامه ضد تروریستی ایالات متحده آمریکا و همچنین پرونده‌های مالی سازمان سیا و سازمان‌های امنیتی خصوصی در یمن به دست ایران افتاده است.

مقامات اطلاعاتی آمریکا بر این باورند فایل‌ها به طور مستقیم به مشاوران ایرانی شبه‌نظامیان حوثی فرستاده شده و این انتقال از زمان کنترل صنعا در سپتامبر گذشته آغازشده و اکنون با تصرف پایگاه نظامی آمریکایی‌ها در حومه عدن به وضعیت بحرانی رسیده است.

صبح روز چهارشنبه ۵ فروردین حوثی‌ها که از صنعا به‌سوی عدن پیشروی کرده‌اند، پایگاه هوایی «العند» در نزدیکی عدن را تصرف کردند. این پایگاه پیش از این از فرودگاه‌های مورد استفاده نیروهای آمریکایی برای حمله پهبادهای این کشور به نیروهای القاعده در یمن بود. یگان فرماندهی برنامه ضد تروریستی آمریکا در یمن نیز در این پایگاه مستقر بوده است.

در فاصله روزهای اول تا دوم فروردین ماه، نیروهای نظامی آمریکا که از پیش‌روی حوثی‌ها به جنوب یمن نگران بودند، پایگاه «العند» را ترک کردند.

مقامات امنیتی آمریکایی که با لس‌آنجلس تایمز صحبت کرده‌اند بر این باورند که شبکه‌های اطلاعاتی آمریکا در یمن، با پیشروی اخیر شورشیان شیعه آسیب شدید دیده است. نیروهای محلی که با ارتش آمریکا، سازمان سیا و یا دیگر سازمان‌های اطلاعاتی در یمن همکاری می‌کردند، اکنون در معرض خطرند. چرا که اسنادی شامل اطلاعات هویتی برخی از این رابط‌ها اکنون به دست شورشیان شیعه افتاده است. نیروهای امنیتی وفادار به منصور هادی سعی کرده‌اند که برخی از این فایل‌ها را نابود کنند اما به طور کامل موفق نبوده‌اند.

عبد ربه منصور هادی، رئیس‌جمهور یمن که خود به دلیل حملات شبه‌نظامیان حوثی به عدن، از این شهر گریخته است، از دوستان ایالات متحده آمریکا محسوب می‌شد. بارک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، شش ماه پیش عملیات‌های مشترک یمن و آمریکا بر ضد القاعده را به عنوان یک مدل موفق عملیات ضد تروریستی مورد ستایش قرار داده بود.

بیشتر بخوانید:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • روزبه

  باور کردن این موضوع بسیار سخت. سرنگونی رژیم که یک شبه اتفاق نیفتاده که مدارک طبقه بندی شده رو نشه نابودش کرد. این بیشتر شبیه یک تبلیغ ضد اطلاعاتیه برای مقاصدی خاص.

 • عباس ثابت

  بى ترديد غير نظامي ان زيادى اسيب خواهند ديد بايد هرچه زودتر جنگ متوقف شود و مذاكرات اغاز شود

 • saeed soltanpour

  این دو مقام امنیتی ناز چرا حاضر نشدند اسمشان را بگویند . چه بچه های خوب و خیر خواهی هستند ؟ ییعنی سازمان سیا ازتجربه اشغال سفارت در تهران تجربه نگرفته است و با توجه به اینکه درگیریها حداقل دوسالی است که در یمن ادامه دارد و چند ماه اخیر گسترش یافته است . انها مدارک فوق محرمانه را رها کرده اند که دست مخالفان بیفتد . ی خبر رسانی هم یک اصولی دارد این خبر بشدت مشکوک است و بیشتر از طرف سازمان سیا بنظر می اید تا خبر یک رسانه .

 • farid

  حکومت اسلامی ایران آشوب و کشتار و جنگ و برادر کشی   را به همه منطقه صادر میکنند.....