ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سفر هاشمی رفسنجانی به عربستان لغو شد

قدرت‌الله علیخانی، نماینده مجلس ایران، در حاشیه مراسم ختم همسر احمد جنتی گفته است که سفر رئیس مجمع تشخیص به عربستان در پی حمله این کشور به یمن لغو شده است.

قدرت‌الله علیخانی، مشاور رئیس‌ مجمع تشخیص مصلحت نظام ایران گفت که سفر هاشمی رفسنجانی به عربستان لغو شده است.

بزرگ‌ کنید
هاشمی به طور سنتی روابط خوبی با حاکمان سعودی دارد

صبح امروز نهم فروردین، حاشیه مراسم ختم همسر آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان، فرصتی فراهم کرده است تا خبرنگاران، گفت‌وگوهایی را با سیا‌ستمداران ایران انجام دهند.

قدرت‌الله علیخانی، مشاور پارلمانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز یکی از این سیاست‌مداران بوده که ضمن حضور در این مراسم ختم، به خبرنگاران گفته است سفر رئیس مجمع تشخیص به عربستان در پی حمله این کشور به یمن لغو شده است.

آذرماه سال گذشته، اکبر هاشمی رفسنجانی اعلام کرده بود که بهبود روابط با عربستان در اولویت برنامه‌های اوست و هر زمان که رهبر ایران، علی خامنه‌‌ای بخواهد، در این زمینه کمک خواهد کرد. در آن زمان هاشمی گفته بود قصد دارد برای سفری زیارتی به آن کشور برود.

به دنبال افزایش قیمت نفت، روابط ایران و عربستان که در دوره محمود احمدی‌نژاد سرد شده بود، رو به وخامت گذاشت.

اردیبهشت ماه سال گذشته، عبدالرحمن بنغرمان شهری، سفیر وقت عربستان در ایران به نیابت از پادشاه این کشور، هاشمی رفسنجانی را برای سفر به ریاض دعوت کرده بود.

منابع داخلی در ایران می‌گویند که هاشمی به طور سنتی روابط خوبی با حاکمان سعودی دارد.

این در حالی است که ایران و عربستان اکنون در رقابت‌های منطقه‌ای، خصوصاً در یمن، به شکل «نیابتی» در جنگ‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • hasani

    در آخرین روزهای سال اندیشه "امپراطوری شیعه" که پایتخت آن عراق است از زبان علی یونسی مشاور رئیس جمهور تدبیر و امید به میان می آید.!

  • بهنام

    پیشنهاد میگردد جنتی را به جای او بفرستند ، مخصوصآ الان که روابط ایران با عربستان به شدت در حال تیره و تار شدن است .

  • امیر

    مگر هاشمی رفسنجانی بهمراه عده دیگری در جریان دادگاه میکونوس از طریق پلیس بین الملل تحت تعقیب نیستند ؟ پس چگونه است که میتواند بی هیچ گونه تهدیدی به عربستان سعودی سفر کند ؟