Share

به‌گفته دادستان شهر دوسلدورف، آندریاس لوبیتز، کمک‌خلبان هواپیمای سقوط کرده شرکت هواپیمایی «جرمن‌وینگز» آلمان، پیش از آن‌که خلبان شود به دلیل گرایش به خودکشی تحت روان‌درمانی قرار گرفته بود.

آندریاس لوبیتز، کمک‌خلبان هواپیمای سقوط کرده «جرمن‌وینگز» آلمان، در مسابقه ماراتن هامبورگ ـ ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۹

آندریاس لوبیتز، کمک‌خلبان هواپیمای سقوط کرده «جرمن‌وینگز» آلمان، در مسابقه ماراتن هامبورگ ـ ۱۳ سپتامبر ۲۰۰۹

پس از گذشت شش روز از سقوط ایرباس ۳۲۰ شرکت هواپیمایی «جرمن‌وینگز» آلمان در کوه‌های آلپ فرانسه، رالف هرنبروگ، دادستان شهر دوسلدورف اطلاعات تازه‌ای درباره آندریاس لوبیتز، کمک‌خلبان ۲۷ ساله که موجب سقوط هواپیما شد، ارائه داد. دوسلدورف شهری است که آندریاس لوبیتز در آن زندگی می‌کرد.

رالف هرنبروگ روز دوشنبه ۳۰ مارس / ۱۰ فروردین در بیانیه‌ای اعلام کرد که لوبیتز قبل از به دست آوردن گواهینامه خلبانی «برای مدتی طولانی به خودکشی گرایش داشت و تحت روان‌درمانی قرار گرفته بود.»

اما بیانیه دادستانی دوسلدورف می‌افزاید این اواخر در طول مراجعه او به پزشک علایم چنین وضعیتی در او دیده و گواهی نشده است. همچنین هیچ شواهدی از بیماری جسمی او و داده‌های اثبات‌شده اقدام به چنین عملی و یا خشونت نسبت به اطرافیانش وجود ندارد.

بررسی اسناد متعدد

به‌گفته دادستانی دوسلدورف حدود ۱۰۰ نفر در کمیسیون تحقیق، محیط زندگی او را مورد بررسی قرار می‌دهند. با شاهدان بسیاری گفت‌وگو شده و در حال حاضر بخش‌های بزرگی از مواد کشف‌شده از آپارتمان لوبیتز تحت بررسی قرار دارند.

شرکت لوفت‌هانزا که «جرمن‌وینگز» را زیر پوشش خود دارد پیش از این اعلام کرده بود که شش سال پیش به‌هنگام آموزش خلبانی لوبیتز، چند ماه وقفه وجود داشت اما نه به این دلایل. سه روز پیش از آپارتمان لوبیتز برگه‌های پزشکی مرخصی از کار پیدا شد که شامل روز حادثه نیز می‌شده است.

بیشتر بخوانید: کمک خلبان هواپیمای جرمن‌وینگز بیماری خود را پنهان کرده بود

جست‌وجو برای یافتن دومین جعبه سیاه

در محل سقوط هواپیما در کوه‌های آلپ فرانسه جست‌وجوگران همچنان به عملیات خود ادامه می‌دهند. آن‌ها برای تسهیل رفت و آمد و حمل باقی‌مانده پیکر قربانیان در حال ایجاد جاده‌ای موقتی هستند تا وسایل نقلیه بتوانند به محل حادثه نزدیک‌تر شوند.

با این حال آن‌ها هنوز موفق نشده‌اند جعبه سیاه دوم هواپیما را که آخرین داده‌های پرواز در آن موجود است، پیدا کنند.

شرکت هواپیمایی «جرمن‌وینگز» آلمان پیش از ظهر روز سه‌شنبه ۲۴ مارس، ۴ فروردین از بارسلونا به سمت دوسلدورف می‌رفت که به کوه برخورد. ۱۵۰ نفر بر اثر این سقوط کشته شدند.

Share