ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مصر: حمله شبه‌نظامیان اسلامگرا در سینا ‌چندین کشته بر جای گذاشت

در این رویداد که در نزدیکی مرز غزه رخ داد دست‌کم ۱۵ سرباز مصری و ۱۵ مهاجم کشته شدند. اسلامگرایان مسلح مدت‌هاست که در این منطقه دست به عملیات می‌زنند.

در شمال شبه‌جزیره سینا گروه‌های مسلح اسلامگرا به پاسگاه‌های سربازان ارتش مصر حمله کرده و دست‌کم ۱۵ سرباز را کشتند.

به‌گزارش رویترز، این حمله روز پنج‌شنبه ۲ آوريل / ۱۳ فروردين در اطراف دو شهر شیخ زوید و رفح رخ داد و ظاهراً هماهنگ‌شده بود.

در این حمله ۱۹ نفر نیز زخمی شدند که در میان آن‌ها چند غیرنظامی نیز وجود دارند. ۱۵ مهاجم نیز در این درگیری کشته شدند.

تاکنون هیچ گروهی مسئولیت این حمله را بر عهده نگرفته است. دو شهر شیخ زوید و رفح در نزدیکی نوار غزه، منطقه‌ای که توسط گروه اسلامگرای حماس کنترل می‌شود، قرار دارند.

اسلامگرایان مسلح سال‌هاست که امنیت مناطق شمالی مصر و شبه‌جزیره سینا را بر هم می‌زنند. پس از سرنگونی حکومت محمد مرسی، رئیس‌جمهور اسلامگرای مصر توسط ارتش این کشور در سال ۲۰۱۳، در این منطقه خشونت‌ها شدت بیشتری یافته و همواره پاسگاه‌های ارتش مصر هدف قرار گرفته‌اند.

قوی‌ترین گروه اسلامگرا در سینا «انصار بیت‌المقدس» نام دارد. این گروه در ماه نوامبر گذشته، وفاداری خود را به نیروهای «دولت اسلامی» (داعش) که در بسیاری از مناطق عراق و سوریه اعلام خلافت اسلامی کرده، اعلام کرد.

مراکز گردشگری در جنوب شبه‌جزیره سینا تاکنون از این درگیری‌ها به دور بوده است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.