ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دومین جعبه سیاه هواپیمای «جرمن‌وینگز» سقوط عمدی آن را تأیید کرد

دومین جعبه سیاه هواییمای سقوط کرده آلمانی تأیید می‌کند که آندرئاس لوبیتز، کمک‌خلبان هواپیما آگاهانه ارتفاع هواپیما را پایین آورده و سرعت آن را افزایش داده تا سقوط کند.

دومین جعبه سیاه هواییمای سقوط کرده آلمانی تأیید می‌کند که آندرئاس لوبیتز، کمک‌خلبان هواپیما آگاهانه ارتفاع هواپیما را پایین آورده و سرعت آن را افزایش داده تا سقوط کند.

بررسی دومین جعبه سیاه هواییمای شرکت آلمانی «جرمن‌وینگز» این یافته را که آندرئاس لوبیتز، کمک‌خلبان هواپیما به عمد موجب سقوط آن شده، تأیید کرد.

به‌گزارش خبرگزاری فرانسه، آژانس تحقیقات حمل و نقل هوایی فرانسه (BEA) روز جمعه ۳ آوريل / ۱۴ فروردين در پاریس اعلام کرد که بر اساس داده‌های دومین جعبه سیاه هواپیمای «جرمن‌وینگز»، آندرئاس لوبیتز از هدایت خودکار هواپیما استفاده کرده تا ارتفاع آن را به ۱۰۰ پا (حدود ۳۰ متر) کاهش دهد.

در ادامه گزارش آمده است «سپس خلبان در طی فرود بارها تنظیمات هدایت خودکار هواپیما را تغییر داده تا سرعت هواپیمای در حال سقوط را افزایش دهد.»

آژانس تحقیقات حمل و نقل هوایی فرانسه گفته است به بررسی‌ جعبه سیاه دوم ادامه خواهد داد تا جزئیات بیشتری از سقوط هواپیما به دست آید.

دومین جعبه سیاه هواپیمای «جرمن‌وینگز» سرانجام روز گذشته، پنج‌شنبه ۲ آوريل / ۱۳ فروردين‌ماه در حالی که متلاشی شده بود توسط یک مأمور پلیس زن در یک دره عمیق و باریک در کوه‌های آلپ فرانسه پیدا شد.

در جعبه سیاه ۵۰۰ داده ذخیره می‌شود، از جمله اطلاعات در مورد سرعت، ارتفاع و وضعیت موتور هواپیما و همچنین اقدامات خلبانان و اشکال مختلف کنترل هواپیما.

بررسی‌ داده‌های نخستین جعبه سیاه نیز حاکی از آن بود که کمک‌خلبان هواپیمای «جرمن‌وینگز» روز سه‌شنبه ۲۴ مارس / ۴ فروردین این هواپیما را با ۱۵۰ سرنشین به عمد به سقوط کشانده است. او پس از آن‌که کاپیتان هواپیما برای رفتن به توالت کابین خلبانی را ترک کرد در کابین را قفل کرده و هدایت هواپیما را تا سقوط آن در دست گرفت. تمامی سرنشینان این هواپیما در جریان این رویداد کشته شدند.

آندرئاس لوبیتز ۲۷ ساله در گذشته به دليل مشکلات شديد روانی از جمله خطر خودکشی تحت درمان قرار گرفته بود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • دهوند

    اینها باید بیایند از رهبر مسلمین جهان یاد بگیرند که همان اول بگویند دست اسرائیل و امریکا در کار است ، چند نفر را از زندان بیاورند و وادارشان کنند که بگویند کار ما بود و از طرف اسرائیل و امریکا آمدیم و هواپیما را انداختیم !