Share

دو نفر از کارکنان مخابرات سپاه پاسداران ایران در تیراندازی افراد ناشناس به قتل رسیده‌اند.

sistan va baloochestan

این حادثه روز چهارشنبه ۱۹ فروردین در شهرستان مهرستان واقع در استان سیستان و بلوچستان رخ داده است.

رشید پارسایی، فرماندار مهرستان درباره این حادثه به خبرگزاری صدا و سیمای ایران گفته است که این دو نفر برای انجام کارهای مخابراتی به منطقه بیرگ شهرستان مهرستان رفته بودند که هنگام برگشت، هدف تیراندازی افراد نا‌شناس قرار گرفته‌اند و به قتل رسیده‌اند.

این دو نفر، مرتضی محمدباقری و محمد محمدی سلیمانی معرفی شده‌اند.

روز سه‌شنبه ۱۸ فروردین هم ۸ نفر از مأموران مرزبانی ایران در درگیری با افراد مسلح در حوالی نگور – جکیگور در جنوب سیستان و بلوچستان کشته شدند.

احمد علی محبتی، فرماندار شهرستان چابهار در استان سیستان و بلوچستان در مورد کشته شدن این هشت نفر گفته بود که آنان در حمله افراد مسلح و هنگام یک مأموریت مرزبانی در منطقه مرزی میل ۲۳۹، در جنوب شرقی ایران کشته شده‌اند.

فرماندار چابهار از درگیر شدن مأموران با افراد مسلح خبر داده بود و گفته بود که تعدادی از این افراد هم کشته شده‌اند. گروه جیش العدل مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

در آخرین روزهای سال گذشته نیز استان سیستان و بلوچستان ناامن بود و  سه مأمور نیروی انتظامی در درگیری با افراد مسلح کشته شدند. این افراد بر اثر انفجار تله انفجاری در نزدیکی پلی در منطقه پیردان شهرستان سرباز کشته شدند.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان ‌و بلوچستان بهمن‌ماه سال گذشته گفته بود که سال ۹۳ در مقایسه با سال قبل از آن، قتل‌های مسلحانه در سیستان و بلوچستان سه درصد و کشته شدن مأموران انتظامی ۴۵ درصد کاهش داشته است.

به‌ گفته علی‌اصغر میرشکاری شاخص‌های امنیتی در سیستان و بلوچستان افزایش یافته است و این استان از نظر امنیتی در رده هفدهم در بین استان‌های کشور قرار دارد.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار سیستان ‌و بلوچستان بیکاری را یکی از علل اصلی بروز ناامنی در استان سیستان و بلوچستان دانسته و گفته بود که نرخ رشد بیکاری در سیستان ‌و بلوچستان ۴۰ درصد است.

Share