ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هجوم مأموران زندان اوين به بند زندانيان باعث تنش شد

مأموران گارد زندان اوين به بند هفت اين زندان هجوم برده و بر پايه گزارش‌ها زندانيان را «تهديد» و وسائل شخصی آن‌ها را «تخريب کرده‌اند».

هجوم مأموران به يکی از بندهای زندان اوين و بازرسی همراه با «تهديد و تخريب» باعث بروز تنش بين مأموران و زندانيان سياسی شد.

سحام‌نيوز امروز دوشنبه ۲۴ فروردین گزارش داده که اين رويداد شنبه ۲۲ فروردين رخ داده است.

در بند هفت زندان اوين بيش از ۵۰ زندانی سياسی، برخلاف «قانون اصل تفکيک جرائم» در کنار زندانيان مالی، دزدان دريايی و ديگر جرائم نگهداری می‌شوند.

اين دومين بازرسی از اين بند در فروردين‌ماه سال جاری است.

ظاهراً مقامات زندان در حين بازرسی، زندانيان را «تهديد کرده‌اند» که به‌زودی تمامی تلفن‌های اين بند را «قطع خواهند کرد» که اين سخنان مقامات با اعتراض زندانيان مواجه شده و به درگيری لفظی ميان آن‌ها و مأموران منجر شده است.

یک هفته پیش نیز سایت کلمه گزارش داد که روز يکشنبه ۱۶ فروردين معاونان اجرايی و حفاظت زندان اوين با همراهی سربازان گارد حفاظت زندان با ورود به بند ۳۵۰ این زندان که ۴۰ تن از زندانيان سياسی در آن به‌سر می‌برند، به شکل کم‌سابقه‌ای اقدام به بازرسی و تفتيش محل زندگی، اموال و وسايل شخصی زندانيان سياسی کردند.

این گزارش افزوده بود که در جريان اين بازرسی شمار سربازان به مراتب بيشتر از تعداد زندانيان بود و اموال و وسايل زندانيان تخريب و فضای اين بند سياسی چندين ساعت متشنج شده بود.

روز سه‌شنبه ۱۸ فروردين‌ماه ۱۳۹۴ نيز، اميد کوکبی، دانشجوی دکترای فيزيک دانشگاه آستين تگزاس و زندانی قرنطينه بند هفت زندان اوين به سلول انفرادی اين زندان منتقل شد.

اتهام کوکبی نخست «اجتماع و تبانی به قصد بر هم زدن امنيت ملی» اعلام شد و سپس «جاسوسی» هم به آن اضافه شد، اما در ‌‌‌‌نهايت با تبرئه شدن از اين اتهام‌ها، وی را به ارتباط با دولت آمريکا متهم کردند. او که بهمن ماه سال ۱۳۸۹ در سفر به ايران بازداشت شد، به ۱۰ سال حبس به اتهام «ارتباط با دول متخاصم» محکوم شده است.

فروردين و مرداد سال گذشته نيز مأموران امنيتی با هجوم به بند ۳۵۰ زندان اوين، بيش از ۳۰ زندانی سياسی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند و گروهی از آن‌ها نيز به سلول‌های انفرادی منتقل شدند.

روزهای گذشته بند ۳۵۰ زندان نيز شاهد «بازرسی خشن» و مشابهی توسط گارد ويژه زندان اوين بوده است.

سحام‌نيوز با اشاره به آن‌چه «توفيق خارجی» دولت حسن روحانی در برقراری تفاهم ميان ايران و کشورهای گروه ۵+۱ نامیده، افزوده است که اما «فشار بر زندانيان سياسی و خانواده‌های آنان افزايش يافته است.»

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • naseem

    ظاهرا از مسایل یمن بدجوری دلخور شده اند و تلافی اش را بر سر مردم ایران در میاورند!