ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعزام بی‌نتیجه سراج میردامادی به بیمارستان برای چهارمین بار

سراج‌ میردامادی بدون گرفتن نتیجه‌ از معاینات پزشکی، به زندان بازگردانده شد. مسعود باستانی به بیمارستان منتقل شده و یغما فشخامی پس از حدود ۴ ماه بازداشت، آزاد شده است.

اعزام سراج‌الدین میر‌دامادی به بیمارستان برای درمان و کنترل عوارض ترکش موجود در بدن او، برای چهارمین بار بی‌نتیجه ماند.

سراج‌الدین میردامادی در بیمارستان

در بهمن ماه سال گذشته خبرهایی درباره جابه‌جا شدن ترکش‌های به جا مانده در بدن این عضو اسبق شورای مرکزی دفتر تحکیم وحدت، از زمان جنگ هشت ساله ایران با عراق منتشر و حال او نامساعد گزارش شده بود.

سراج‌الدین میردامادی که پس از به ریاست جمهوری رسیدن حسن روحانی، از فرانسه به ایران برگشت، بازداشت و به سه سال حبس و دو سال ممنوع‌الخروجی محکوم شد.

پایگاه اطلاع‌رسانی خط امام، روز دوشنبه ۲۴ فروردین خبر داده است که سراج‌الدین میردامادی به منظور معاینه و برخی معالجات به جهت ترکش‌های موجود در بدنش به بیمارستان اعزام شده است اما روند درمان او بی‌نتیجه بوده است.

میردامادی بدون گرفتن نتیجه مشخص از این معاینات پزشکی و در حالی که گام مؤثری برای درمانش برداشته نشده، به زندان اوین بازگردانده شده است.

مسعود باستانی در بیمارستان

از زندان رجایی‌شهر کرج خبر رسیده است که مسعود باستانی، زندانی سیاسی و روزنامه‌نگار محبوس در این زندان، برای درمان به بیمارستان منتقل شده است.

مسعود باستانی

وب‌سایت کلمه، این خبر را امروز دوشنبه ۲۴ فروردین منتشر کرده است.

مسعود باستانی، اسفند ماه سال گذشته به دلیل حمله قلبی و لمس شدن بخشی از بدنش به بیمارستان منتقل شده بود و در حالی که متخصص مغز و اعصاب، آزمایش‌هایی را برای او تجویز کرده بود، با دستور خدابخشی، معاون امنیت دادستان تهران، به زندان برگردانده شد.

این روزنامه‌نگار تا بهمن‌ماه ۱۳۸۸ در زندان اوین به‌سر می‌بُرد، اما روز پنجم بهمن‌ماه ۱۳۸۸ از زندان اوین به زندان رجایی‌شهر که محل نگهداری مجرمان خطرناک است، منتقل شد و از آن تاریخ به بعد، در این زندان نگهداری می‌‌شود.

مسعود باستانی که حالا برای دومین بار در یک ماه گذشته به بیمارستان منتقل می‌شود، به دنبال اعتراض‌ها به نتیجه انتخابات جنجال‌براگیز سال ۱۳۸۸، در تیر ماه همان سال بازداشت و به شش سال زندان محکوم شد.

آزادی یغما فشخامی، خبرنگار سیاسی

یغما فشخامی، خبرنگار سیاسی روزنامه روزان پس از نزدیک به چهار ماه بازداشت، صبح امروز دوشنبه ۲۴ فروردین ماه از زندان آزاد شد.

یغما فشخامی

یغما فشخامی، ﺭﻭﺯ سوم ﺩﯼ ﻣﺎﻩ ۱۳۹۳، یک روز پس از توقیف روزنامه روزان با دستور دادستان تهران و ﻫﻨﮕﺎﻡ ﺧﺮﻭﺝ ﺍﺯ خانه خود ﺗﻮﺳﻂ ﻧﯿﺮﻭﻫﺎﯼ ﺍﻣﻨﯿﺘﯽ ﺑﺎﺯﺩﺍﺷﺖ شد. آن‌ها ﭘﺲ ﺍﺯ ﺗﻔﺘﯿﺶ ﻣﻨﺰﻝ فخشامی او را ﺑﻪ ﻣﮑﺎﻥ ﻧﺎﻣﻌﻠﻮﻣﯽ ﻣﻨﺘﻘﻞ کرﺪه بودند.

از یغما فشخامی همچنین به عنوان خبرنگار هفته نامه پیام ابراهیم نیز یاد شده است.

پیش‌تر صد روزنامه‌نگار در نامه‌ای به حسن روحانی، رییس‌جمهوری ایران، خواهان پیگیری وضعیت یغما فشخامی خبرنگار روزنامه روزان شده بودند.

کانون مدافعان حقوق بشر نیز در گزارش روز پنج‌شنبه ۲۲ ژانویه/ دوم بهمن‌ ماه سال گذشته خود، از ۳۱ نفر به عنوان فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بازداشت شده در دی‌‌ ماه سال گذشته نام برده بود که نام یغما فشخامی هم در میان آن‌ها به چشم می‌خورد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.