ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

نتانیاهو رفتار جهانی با ایران را با دوران نازی‌ها مقایسه کرد

نخست‌وزیر اسرائیل معتقد است قدرت‌های غربی همچون دوران نازی‌ها در آلمان با نادیده گرفتن هشدارها، در پی دلجویی از ایران و جلب رضایت این کشور هستند.

نخست‌وزیر اسرائیل قدرت‌های غربی را متهم کرد که چشمان خود را به سیاست‌های خشونت‌بار ایران می‌بندند، همچون زمانی که در برابر آلمان نازی چنین کردند.

بنیامین نتانیاهو: بر اساس مذاکرات لوزان زیرساخت‌های هسته‌ای ایران همچنان پا بر جا می‌مانند و حتی گسترش می‌یابند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل شامگاه روز چهارشنبه ۱۵ آوريل / ۲۶ فروردين در یک پیام تلویزیونی به‌مناسبت روز یادبود هولوکاست گفت: «قدرت‌های غربی پیش از آغاز جنگ جهانی دوم خطای فاجعه‌باری مرتکب شدند و ما معتقدیم که آن‌ها اکنون نیز اشتباه تلخ‌تری می‌کنند.»

به‌گفته نتانیاهو، پیش از آغاز جنگ جهانی دوم، جهان آزاد تلاش کرد با دلجویی از رژیم نازی‌ها رضایت‌اش را جلب کند و بدین ترتیب هشدار‌ها را نادیده گرفت. او افزود امروز نیز این نادیده گرفتن‌ها زیادند و خشونت‌های ایران و حمایت‌هایش از گروه‌های رادیکال اسلامی در یمن، سوریه یا غزه در برابر دیدگان همه صورت می‌گیرد.

نخست‌وزیر اسرائیل حکومت ایران را با ناسیونال سوسیالیست‌ها مقایسه کرد و گفت ایران تلاش می‌کند یک کشور یهودی را نابود سازد.

هشدار نسبت به لغو تحریم‌ها

بنیامین نتانیاهو با توجه به مذاکرات هسته‌ای با ایران نسبت به لغو تحریم‌های غرب علیه این کشور هشدار داد و گفت بر اساس مذاکرات لوزان زیرساخت‌های هسته‌ای ایران همچنان پا بر جا می‌مانند و حتی گسترش می‌یابند.

آخرین دور مذاکرات هسته‌ای ایران و کشورهای ۱+۵ روز پنج‌شنبه ۲ آوریل/ ۱۳ فروردین‌ ماه در لوزان سوئیس پایان یافت و طرفین در پایان ۹ روز گفت‌وگوهای فشرده با انتشار یک بیانیه مطبوعاتی اعلام کردند که به چارچوب‌های توافق برای نظارت بر برنامه هسته‌ای ایران دست پیدا کرده‌اند.

نتانیاهو روز یک‌شنبه ۱۲ آوریل/ ۲۳ فروردین‌ماه نیز جامعه جهانی را فراخواند تا در مذاکرات هسته‌ای با ایران بر سر «توافق بهتر» مذاکره کنند. نخست‌وزیر اسرائیل دو جایگزین‌ را برای این توافق ارائه کرد: «بستن تأسیسات غیرقانونی ایران» و لغو تحریم‌ها به‌شرط «پایان تجاوز ایران در منطقه و پایان تروریسم این کشور».

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • حمید

  روش های زورپرستان: تهمت زدن، دروغ گفتن، جعل سند کردن! ترور شخصیتی،.. است!! مسئولان استبداد ولایت مطلقه فقیه در این زمینه‌ها خیلی‌ ماهر شده‌اند!! اما با خواندن صحبتهای آقای نتانیاهو دیدم که در زمینه زورپرستی و ترویج آن ایشان دست کمی‌ از مسئولان استبداد ولایت مطلقه فقیه ندارند!! شاد باشید. حمید

 • Behrouz

  بین ایران و آلمان نازی یک اختلاف و شباهت های فراوانی وجود دارد. اختلاف: آلمان یک کشور پیشرفته بود و ایران یک کشور عقب مانده است. و از شباهت ها: ایدئولوژی ایران شبیه ایدئولوژی آلمان نازی است که میخواهد کار هیتلر را تکمیل کند و مسلمانان (به رهبری حاج امین الحسینی ) متحد آلمان هیتلری بودند. هیتلر و استالین (پیمان مولوتف ـ ریبن تروپ ) علیه دنیای آزاد متحد شدند و حال چین و روسیه، کره شمالی، کوبا و ونزوئلا متحد ایران هستند و همه دشمن دنیای آزاد هستند.

 • ابراهیم

  آقای نتانیاهو ! شما نزدیک 200 تا کلاهک هسته ای توی زرادخانه های خودتون ذخیره کردین ! اونوقت ایران رو متهم میکنین ؟ ! گونتر گراس، هنرمند، نویسنده و شاعر شجاع آلمان، شماها رو خوب میشناخت.

 • شهرام

  کسانی که اسرائیل را دشمن می دانند با خود فکر کنند در دشمنی بین ایران و اسرائیل شروع کننده دشمنی چه کشوری بوده ؟مطمئنا ایران تحت حاکمیت خمینی شروع کننده دشمنی بین ایران و اسرائیل بوده است که نیت نابودی اسرائیل را دارد حال به خاطر چه قومیتی این دشمنی بین ایران و اسرائیل شروع شده مطمئنا به خاطر فلسطینیان است حالا این فلسطینیان ارزش ابراز دوستی ایران به خودشان را داشته اند جواب اینست در دوران جنگ ایران و عراق عرفات 1500 چریک فلسطینی را برای کمک به صدام به جنگ ایران فرستاد که بسیاری از انان اسیر شدند یا همین حماس برای مرگ ابومصعب زرقاوی(شیعه کش معروف) و صدام حسین برای هر کدام سه روز عزای عمومی گرفتند و خون اهدائی ایرانیان به غزه را به دستشویی ریختند یا حماس به محض شروع جنگ داخلی سوریه با وجود کمکهای بیشمار حافظ اسد و بشار اسد به انها مقرشان را از دمشق به دوحه منتقل کرده و با مخالفان سوری دست اتحاد داد (اعمال فلسطینیان فقط یک دلیل ساده دارد چون سنی هستند)حال اسرائیل برای ایران چیکار کرده ؟اسرائیل در خرداد 1360نیروگاه اوسیرک عراق را که صدام در انجا مشغول ساخت بمب اتمی بود را بمباران کرد و پروسه ساخت بمب اتمی صدام را 5 سال عقب انداخت و جالبه ایران در مهر 1359 اقدام به بمباران نیروگاه اوسیرک عراق کرد ولی چون نیروگاه در غرب عراق بود و سیستم دفاع موشکی قوی داشت موفق به انهدام نیروگاه نشد و اسرائیل کار ناقص ایران را تکمیل کرد که اگر اسرائیل اینکار را نمی کرد صدام در سال 64 یا 65 تهران را بمباران اتمی می کرد و یا اسرائیل در طی جنگ ایران و عراق چون میدید تمام اعراب به جنگ ایران امده اند با وجود ابراز دشمنی ایران مقداری اسلحه برای ایران فرستاد حال فکر شود دشمن کیست اعراب و فلسطینیان نمک نشناس یا اسرائیل؟

 • بهداد

  اتفاقا این اسراییله که به آلمان نازی شباهت داره . کسانی که هر روز بولدوزرهاشون رو روشن می کنند و خانه های مردم رو سرشون خراب می کنند اصلا در حدی نیستند که بخواهند از کشور دیگری انتقاد کنند . واقعا این نتانیاهو خیلی وقیحه .طوری اظهار نظر میکنه انگار همه ملتهای جهان وظیفه دارند در جهت منافع ملت یهود! قدم بردارند . وقتی خیالش راحت میشه که همه مردم جهان در همه نسل ها به اسراییلیها غرامت بدهند بابت نسل کشی نازی ها !!

 • بهنام

  به این میگن دو کلمه حرف حساب .