ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پوتین: اقتصاد روسیه همچنان قدرتمند باقی می ماند

ولادیمیر پوتين می‌گوید به‌رغم کاهش غيرمنتظره ارزش روبل در سال گذشته، اقتصاد روسيه وضعیت مناسبی دارد و این نشان‌دهنده انعطاف‌پذيری آن است.

ولاديمير پوتين، رئيس جمهوری روسيه عملکرد اقتصادی کشورش را مورد ستايش قرار داد.

بزرگ‌ کنید
اقتصاد روسيه در سال گذشته تنها ظرف دو ماه نيمی از ارزش خود را از دست داد

پوتين که روز پنج‌شنبه ۱۶ آوريل در برنامه تلويزيونی صحبت می‌کرد خطاب به مردم روسيه گفت: «به‌رغم افزايش تحريم‌های غرب پس از بحران اوکراين و رکود ناگهانی قيمت نفت، اقتصاد روسيه همچنان قدرتمند باقی مانده است.»

او به افزايش ۳.۷ درصدی توليد محصولات کشاورزی و کاهش بيکاری اشاره کرد و نرخ تورم ساليانه را ۱۱.۴ درصد اعلام کرد. پوتين افزود با اين وجود نرخ تورم همچنان بر قدرت خريد مردم تأثير دارد.

پوتين به بهبود اخير نرخ روبل اشاره کرد و گفت پس از کاهش غيرمنتظره ارزش روبل در سال گذشته، اين بهبود نشان‌دهنده انعطاف‌پذيری اقتصاد روسيه است.

اقتصاد روسيه در سال گذشته در شوک به‌سر می‌برد و تنها در طی دو ماه، نيمی از ارزش خود را از دست داد.

تحريم‌ها عليه روسيه با کاهش شديد قيمت نفت در ماه‌های گذشته همراه شد، کاهشی که کارشناسان اين حوزه علت آن را توليد نفت شيل آمريکا - بيش از تقاضای بازار - و همچنين افزايش صادرات نفت عربستان می‌دانند. اين کاهش قيمت، درآمد کشورهای صادرکننده نفت را به کمتر از نصف، کاهش داد.

رئيس‌جمهوری روسيه وجود تحريم‌ها را عامل اصلی در تقويت انگيزه و کاهش وابستگی به نفت و واردات، و همچنين تشويقی برای گرايش به توسعه صنايع با تکنولوژی بالا دانست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • نیما

    پوتین سعی می نماید آگاهانه به دیکتاتور جدید روسیه تبدیل شود و آرزوی تبدیل شدن به دائی یوسف {جناب استالین } را دارد مشکل روسیه جدا از اشغال غرب و مناقشه نظامی وحمایت تسلیحاتی و مالی از جدای طلبان شرق اکراین مسئله فساد سازمان یافته در سیستم اقتصادی روسیه است به عنوان مثال بسیاری از تحلیل گران اروپایی معتقد هستند که برای انجام هر کاری چه تجارت چه داد و ستد چه سرمایه گذاری در صنایع روسیه به مقامات محلی و دولتی رشوه های با مبالغ کلان باید پرداخت نمایید که این امر به خودی خود فساد را در روسیه سیستماتیک میکند قبلا هم پوتین وعده مبارزه با فساد را به مردم داده بود ولی شواهد نشان میدهد که فساد نه تنها از بین نرفته بلکه جایگاه بسیار قدرتمند تری نسبت به سالهای گذشته در روسیه پیدا نموده است فساد اقتصادی از یک طرف و محدود نمودن فعالین حقوق بشر و احزاب سیاسی که مخالف سیاستهای داخلی پوتین هستند و قتل یا ترور سیاسی برخی از مخالفین سیاست های کرملین این سناریو را بیشتر نمایان میکند که روسیه پوتین دارد با شتاب به دوران استالین و برزنف پیش میرود البته این بار فساد گسترده ای که مقامات دولتی و محلی ایالت های فدراسیون روسیه در آن نقش اساسی ایفا می کنند ه به نظر من سیاست های پوتین در آینده دور قطعا با شکست روبه رو خواهد شد زیرا تحریم ها فقر را در روسیه گسترشخواهد داد و و فساد دولتی نیز موجب بی اعتمادی هر چه بیشتر مردم روسیه به سیاستهای کرملین می شود مردم روسیه باید بدانند بهترین الگو برای بیشرفت هر کشوری الگوی لیبرال سیاسی و اقتصادی است که در امریکای شمالی و اروپا و برخی از کشورهای آسیای شرقی سیاست مداران با همکاری مردم دنبال نمودند و امروزه الگوی خوبی از سلامت اقتصادی و سیاسی و روانی را در این کشورها شاهد هستیم که به خودی خود باعث دورنمای پیشرفت و موفقیت برای دیگر کشورهای جهان تبدیل گشته اند. هر چند که الگوی لیبرال دموکراسی نیز با چالش های زیادی برخورد نموده یا در آینده روبه رو خواهد شد ولی چون در این کشورها ملاک اراده مردم و نهاد دمکراسی است و حاکمیت قانون است ، این کشتی لیبرال دموکراسی قطعا خواهد توانست از چنین طوفان های سهمگینی با وجود مشکلات فزاینده این اقیانوس پهناور با تدبیر و بردباری عبور نماید.

  • شاهین امینی

    اره تو راست میگی . فعلاّ که بخاطر فشارای غرب از پوتین تبدیل شدی به دمپایی ابری 

  • بهنام

    قمار بازه هم اگر وقتی می بازد نگوید به اونجام ، می پکد .