ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

قایقی با ۳۰۰ پناهجو در آب‌های مدیترانه دچار سانحه شد

در حالی که اروپا همچنان از مرگ صدها پناهجو در روز یکشنبه در بهت و حیرت به‌سر می‌برد بار دیگر یک قایق حامل پناهجویان در آب‌های مدیترانه غرق شد.

حوادثی که برای پناهجویان در آب‌های مدیترانه پیش می‌آیند پایانی ندارند. در پی مرگبارترین حادثه در روز یکشنبه اکنون خبر از غرق شدن یک قایق دیگر حامل پناهجویان در آب‌های مدیترانه می‌رسد.

سازمان بین‌المللی مهاجرت روز دوشنبه ۲۰ آوريل / ۳۱ فروردين از دفتر خود در رُم گزارش داد قایق حادثه‌دیده ۳۰۰ پناهجو را در خود جای داده بود.

بنا به این گزارش یک نفر در یک تماس تلفنی گفته است قایق پناهجویان غرق شده و تاکنون ۲۰ نفر از آن‌ها کشته شده‌اند. هنوز اطلاعات ارائه شده در این تماس مورد تأیید قرار نگرفته و موقعیت قایق در آب‌های مدیترانه نیز مشخص نشده است.

همچنین روز دوشنبه در حادثه دیگری برای یک قایق پناهجویان در نزدیکی جزیره «رودس» یونان، یک کودک و دست‌کم سه سرنشین قایق کشته شدند. به‌گفته گارد ساحلی یونان این قایق بادبانی با ده‌ها پناهجو به‌شکل ویران‌شده به خشکی رسید. بیش از ۹۰ پناهنده نجات یافتند که ۳۰ تن از آن‌ها به بیمارستان منتقل شده و تحت درمان قرار گرفتند. تلویزیون یونان تصاویر قایق چوبی در ساحل را که کاملاً ویران شده بود  نشان داد. برخی از پناهجویان با کمک تکه‌های ویران‌شده قایق خود را به ساحل رساندند و برخی نیز با شنا.

بر اساس نخستین اطلاعات گارد ساحلی یونان این قایق ظاهراً از ترکیه آمده و در نزدیکی ساحل زفوروس که یک منطقه توریستی است به صخره‌ای برخورد کرده است.

روز یکشنبه یک قایق حامل پناهجویان غرق شد و بیش از ۹۰۰ نفر از آن‌ها جان خود را از دست دادند. این حادثه تاکنون فاجعه‌بارترین رویداد در دریای مدیترانه بوده است.

مدافعان حقوق بشر در دو روز اخیر به‌شدت سیاست پناهندگی اتحادیه اروپا را مورد انتقاد قرار داده‌اند و معتقدند مقامات اروپایی با جدیت در پی رسیدگی به وضعیت پناهجویان نیستند.

وزیران امور خارجه کشورهای عضو اتحادیه اروپا قرار است روز دوشنبه در لوکزامبورگ درباره بحران پناهندگان گفت‌و‌گو کنند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.