Share

اداره کل اطلاعات استان خوزستان با انتشار اطلاعیه‌ای از دستگیری عاملان کشتن سه مأمور انتظامی در شهرستان حمیدیه این استان خبر داد.

سه مأمور انتظامی ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری در پارک گمبوعه حمیدیه هدف گلوله قرار گرفتند.

سه مأمور انتظامی ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری در پارک گمبوعه حمیدیه هدف گلوله قرار گرفتند.

در اطلاعیه اداره اطلاعات خوزستان آمده است که افراد دستگیرشده متعلق به یک «گروه تروریستی» بودند که از سوی سرویس‌های اطلاعاتی اسرائیل و «یکی از کشورهای عربی منطقه» هدایت و حمایت مالی می‌شدند. اطلاعیه نامی از این کشور عربی نبرده است.

حمله به سه مأمور انتظامی ساعت سه بامداد روز پنج‌شنبه ۱۳ فروردین‌ماه سال جاری در پارک گمبوعه شهرستان حمیدیه واقع در غرب اهواز رخ داد.

حمیدیه پیش از این از توابع اهواز بود و در سال ۹۰ از اهواز جدا و به شهرستان تبدیل شد. این شهرستان در سال‌های گذشته بارها صحنه اعتراض‌های قومی بوده است، به‌ویژه در ناآرامی‌های فروردین‌ماه سال ۸۴ در اعتراض به آن‌چه «تصمیم شورای عالی امنیت ملی مبنی بر تغییر ترکیب جمعیتی اعراب خوزستان» گفته می‌شد و یا در اعتراض‌های ۲۶ فروردین ۱۳۹۰ موسوم به «روز خشم» که در سالروز ناآرامی‌های سال ۸۴ رخ داد. در این دو رویداد چندین نفر کشته و ده‌ها نفر بازداشت شدند.

استان خوزستان همواره شاهد ناآرامی‌ها و نارضایتی‌ها بوده است. در روزهای پایانی سال ۱۳۹۳ نیز دستفروشی در خرمشهر به نام یونس عساکره در اعتراض به مأموران شهرداری که بساط میوه‌فروشی‌اش را جمع کردند، دست به خودسوزی زد و پس از چند روز بر اثر جراحات وارده جان باخت. مرگ عساکره اعتراض‌هایی در پی داشت و در روز خاکسپاری او چند نفر بازداشت شدند.

بیشتر بخوانید: بازداشت دست‌کم ۸ نفر از شرکت‌کنندگان مراسم تشییع یونس عساکره

Share