ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

۹ زندانی در بندرعباس در آستانه اعدام قرار گرفتند

از این ۹ زندانی، شش تن اتهام مواد مخدر و يک نفر اتهام قتل دارند و از هويت و اتهام دو نفر ديگر اطلاعی در دست نیست.

۹ زندانی در بندرعباس به اتهام خريد و فروش مواد مخدر و قتل در آستانه اعدام قرار گرفتند.

بزرگ‌ کنید
شمار بسياری از اعدام‌ها در ايران در ارتباط با جرائم مربوط به مواد مخدر است.

هرانا، تارنمای مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران شامگاه چهارشنبه دوم ارديبهشت خبر داد که اين ۹ زندانی امروز پنج‌شنبه ۳ اردیبهشت اعدام خواهند شد.

بر پايه اين گزارش، از اين جمع شش تن با اتهامات مواد مخدر و يک نفر به اتهام قتل به اعدام محکوم شده‌اند و از هويت و اتهام دو نفر ديگر اطلاعی در دست نيست.

حسين علی‌خواه، حيدر مريدانی، فرهاد کيانيان، مجيد نارويی، مسعود براهويی و محمد احمدی به اتهام خريد و فروش مواد مخدر و اصغر قريشی به اتهام قتل به اعدام محکوم شده‌اند. سن اين افراد از ۳۳ تا ۷۰ سال است.

روند اجرای احکام اعدام در هفته‌های گذشته در ايران شدت گرفته است و برخی فعالان مدنی اين اعدام‌ها را به توافق لوزان ربط می‌دهند. آن‌ها بر اين باورند که حکومت در ايران، هم‌راستا با نرمش نشان دادن در سياست‌های خارجی، در داخل چهره‌ای خشن‌تر از خود نشان می‌دهد.

شمار بسياری از اعدام‌ها در ايران در ارتباط با جرائم مربوط به مواد مخدر است.

احمد شهيد، گزارشگر ويژه سازمان ملل متحد در وضعيت حقوق بشر در ايران می‌گويد که افزون بر ۷۵۳ مورد اعدامی که در سال ۲۰۱۴ گزارش شده، تنها در دو ماه نخست سال ميلادی جاری بيش از ۲۰۰ نفر در ايران اعدام شده‌اند.

فعالان حقوق بشر، سازمان‌های جهانی و حتی برخی از مسئولان حکومتی در ايران، بارها خواسته‌اند تا در قوانين مربوط به خريد و فروش مواد مخدر تجديد نظر شود و افراد به چنين دليلی اعدام نشوند اما هنوز تغييری در اين رويه ايجاد نشده است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.