ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

از سید خراسانی تا درفش یمنی؛ بحران‌های خاورمیانه و علائم ظهور

سروش جعفری − بالا گرفتن جنگ قدرت مابین عربستان سعودی و ایران در یمن، برخی از روحانیون و وعاظ ایران، بحران یمن را زمینه‌ساز ظهور امام دوازدهم شیعیان می‌دانند.

نمونه‌ای از پوسترهای امام‌زمانی

پنجشنبه‌ی گذشته (۳ اردیبهشت) علی رضا پناهیان، عضو «قرارگاه عمار» و «کارشناس مهدویت» در سخنانی با اشاره به حضور یکی از فرماندهان حوثی یمنی در ایران، حوادث یمن را زمینه‌ساز ظهور معرفی کرد.

پناهیان در این باره گفت: «هر چه جلوتر می‌رویم، انکار نزدیک بودن ظهور سخت‌تر از گذشته می‌شود؛ دلایل ظهور دارند ما را محاصره می‌کنند. علائم دارند خودشان را نشان می‌دهند، علائم بسیار آشکار هستند. اشارات و تصریحات و روایات فراوانی در این باره وجود دارد. اگر این همه آمادگی که در منطقه بوجود آمده دلیل بر نزدیکی ظهور نیست، حداقل باید در روایات ذکر می‌شد که یک بار همه‌ی علائم ظهور تا حدی خودشان را نشان می‌دهند ولی ظهور رخ نخواهد داد؛ کما اینکه درباره سفیانی چنین روایتی وجود دارد که سفیانی اول و سفیانی دوم داریم.»

وب‌سایت‌ «جهان‌نیوز» نیز ضمن معرفی تلویحی حوادث یمن به عنوان زمینه‌ساز ظهور، در مطلبی با عنوان «علائم حتمی ظهور/ چرا درفش يمنى از درفش خراسانى هدايت بخش‌تر است؟ » با ذکر چند روایت از امامان شیعه، بحران یمن را زمینه‌ساز ظهور امام دوازدهم شیعیان معرفی کرده است. در این مقاله سایت اصول‌گرای "جهان‌ نیوز" آمده است:

«از نشانه‌هاى قطعى ظهور امام مهدى جنبش اصلاح‌طلبانه شخصيت «"منى" است. نام و داستان شخصيت "يمنى" در روايات بسيارى و در شمار نشانه‌هاى قطعى ظهور، آمده است.. خروج سفيانى [سفیانی یکی از دشمنان مسلح امام زمان است] و شخصيت يمنى و سيد خراسانى در يك سال، يك ماه و يك روز خواهد بود و درست به‌سان دانه‌هاى تسبيح، يكى پس از ديگرى خواهد آمد... در آستان‌ ظهور امام هيچ پرچمى هدايت‌يافته‌تر از پرچم شخصيت "يمنى" نخواهد بود... يمنى در پى نبرد سفيانى با وى وارد عراق مى‌شود. نيروهاى يمنى و ايرانى جهت رويارويى با سفيانى وارد عمل مى‌شوند و از روايات چنين ظاهر مى‌شود كه نقش نيروهاى يمن در نبرد سفيانى نقش پشتيبانى از نيروهاى ايرانى است، زيرا از لحن اخبار چنين فهميده مى‌شود كه طرف درگير با سفيانى، مردم مشرق زمين يعنى ياران خراسانى و شعيب هستند. و گويا يمنى‌ها پس از يارى رساندن به آنان به يمن باز مى‌گردند.. اما در منطقه خليج، علاوه بر حجاز، يمنى‌ها نقش اساسى خواهند داشت، گرچه روايات، آن را خاطرنشان نساخته‌اند ولى به طور طبيعى با توجه به روند حوادث ظهور و جغرافياى منطقه، بايستى فرمانروایى يمن و حجاز و كشورهاى حوزه‌ی خليج در دست نيروهاى يمن، پيرو حضرت مهدى قرار گيرد.»

یک پوستر امام‌زمانی دیگر: رهبر جمهوری اسلامی پرچم اسلام را به دست امام زمان می‌دهد

در جست‌وجوی علایم ظهور

هرگاه بحرانی در منطقه‌ی خاورمیانه پدید می‌آید، عده‌ای در جمهوری اسلامی دنبال علایم ظهور می‌گردند.

اینک و با بالا گرفتن جنگ قدرت مابین عربستان سعودی و ایران در یمن، برخی از روحانیون و وعاظ ایران، بحران یمن را زمینه‌ساز ظهور امام دوازدهم شیعیان می‌دانند.

یمن، به عنوان یکی از فقیرترین کشورهای حوزه خلیج فارس در حال حاضر در آستانه یک جنگ داخلی فرسایشی قرار گرفته و گروه‌های محلی، کشورهای عربی به رهبری عربستان، و ایران در بحرانی‌تر شدن اوضاع این کشور نقش دارند. عربستان، دولت ایران را به دخالت در امور داخلی یمن و بی‌ثبات کردن این کشور از طریق حمایت از شبه‌نظامیان شیعه حوثی متهم می‌کند. ایران این اتهام را رد می‌کند و در مقابل عملیات هوایی عربستان و متحدانش در داخل خاک یمن را ناقض قوانین بین‌المللی و دخالت در امور یمن می‌داند.

برخی مقامات ایران پیشتر نیز حوادث سوریه و عراق و ظهور داعش و همچنین دولت احمدی‌نژاد را زمینه‌ساز ظهور معرفی کرده بودند. جمهوری اسلامی از زمان روی کار آمدن، چه در سیاست داخلی و چه در سیاست خارجی خبر از نزدیکی ظهور امام دوازدهم شیعیان می‌داده است. این موضوع، طی سال‌های اخیر و به‌خصوص با روی کار آمدن احمدی‌نژاد و همچنین افزایش بحران‌های منطقه‌ای شکل بارزی به‌خود گرفت.

احمدی‌نژاد و دولت امام زمان

در هنگامه‌ی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، کمتر کسی تصور می‌کرد که فرد پیروز این انتخابات محمود احمدی‌نژاد باشد، نظرسنجی‌ها نیز وی را در رتبه‌ی آخر قرار می‌دادند و در آن زمان گفته می‌شد که آیت‌الله خامنه‌ای و دیگر دست‌اندرکاران هم از احمدی‌نژاد خواسته بودند تا به نفع یکی از کاندیداهای اصول‌گرا انصراف دهد. اما رئیس دولت سابق از این امر سر باز زد و براساس شنیده‌های غیررسمی به نزدیکانش گفته بود که «امام زمان» به وی وعده‌ی پیروزی داده است. سرانجام هم احمدی‌نژاد در آن انتخابات پیروز شد. انتخابات پرمناقشه‌ای که برخی همچون مهدی کروبی از نتایج آن راضی نبودند. آقای کروبی که در آن زمان یکی از کاندیداها بود مجتی خامنه‌ای را به دخالت گسترده به نفع احمدی‌نژاد متهم کرد.

در هر حال با روی کار آمدن احمدی‌نژاد، سخن گفتن از امام زمان هم بیشتر شد. آیت‌الله خزعلی در آن زمان دولت احمدی‌نژاد را دولت امام زمان معرفی کرد و مهدی محمدی‌فر معاون پارلمانی وزیر کشور هم گفته بود که دولت محمود احمدی‌نژاد خود را منتسب به امام دوازدهم شیعیان می‌داند و همه تلاش خود را معطوف به فراهم کردن زمینه ظهور وی کرده است. ماجرای هاله‌ی نور، قرار دادن صندلی خالی برای امام زمان و نیز دیگر گفته‌های احمدی‌نژاد از قبیل اینکه «حمله‌ی آمریکا به عراق برای جلوگیری از ظهور امام زمان بود» هم از نمونه‌های دیگری بود که نشان از «امام زمانی» بودن آن دولت حکایت داشت.

سید خراسانی و شعیب‌بن صالح

به تدریج که احمدی‌نژاد قدرت می‌گرفت، موضوع «امام زمانی بودن دولت وی» و نیز این مسئله که دولت نهم زمینه‌ساز ظهور است گسترده‌تر شد. در این خصوص از سوی وبلاگ‌ها و وب‌سایت‌هایی آیت‌الله خامنه‌ای «سید خراسانی» نام گرفت و احمدی‌نژاد هم «شعیب‌ابن صالح». «سید خراسانی» نام شخصی است که به روایت شیعیان در هنگام ظهور امام دوازدهم شیعیان از ایران برای یاری او به جنگ با «سفیانی» که یکی از دشمنان امام است می‌رود. باورمندان به «سید خراسانی» بودن خامنه‌ای به طور مشخص «تبار حسنی داشتن»، «خراسانی بودن»، «جراحت دست راست»، «داشتن لشکر مجهز» و «صبیح‌الوجه بودن» را مهم‌ترین دلایل در اثبات مدعای خود اعلام کردند. آنها همچنین ادعا کردند شخص رهبری نیز از «سید خراسانی» بودن خود آگاه است، اما ترجیح می‌دهد در این خصوص سکوت کند.

«شیعب‌بن صالح» نیز براساس روایات شیعه فرمانده لشکر «سید خراسانی» است. برای نخستین‌بار در سال ۱۳۸۴ بود که فردی به نام حسین سجادی در کتابی به نام «دهه هشتاد، دهه ظهور انشاءالله» از محمود احمدی‌نژاد به عنوان «شعیب‌بن صالح» نام برد. چندی بعد در لبنان نیز فردی به نام شادی فقیه در کتابی به نام «احمدی‌نژاد و انقلاب جهانی پیش رو»‌‌ همان ادعای حسین سجادی را مطرح کرد. این کتاب در سال ۲۰۰۶ توسط انتشارات دارالعلم در لبنان و به زبان عربی منتشر شده است.

بحث سید خراسانی بودن آیت‌الله خامنه‌ای و شعیب‌بن صالح بودن محمود احمدی‌نژاد از سوی وب‌سایتی به نام «ظهور بسیار نزدیک است» دنبال می‌شد و در این راستا حتی مستندی با عنوان «ظهور نزدیک است» ساخته و به طور گسترده توزیع شد که با واکنش قهرآمیز برخی روحانیون مواجه شد.

بحران‌های خاورمیانه و علائم ظهور

در کنار دولت احمدی‌نژاد که دولتی امام زمانی و زمینه‌ساز ظهور معرفی می‌شد، بحران‌های خاورمیانه هم یکی پس از دیگری پدید آمدند و برخی مقامات ایران ‌کوشیدند و می‌کوشند که این بحران‌ها را از علایم ظهور معرفی کنند.

علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه: «مردم برای آماده سازی ظهور باید خود را برای رنج بیشتر آماده کنند.»

حوادث سوریه و حمایت تهران از بشار اسد، و همچنین ظهور داعش و حضور نظامی ایران در عراق برای حمایت از دولت شیعی نوری مالکی در کنار مسئله‌ی فلسطین بارها از سوی مقامات ایران زمینه‌ساز ظهور معرفی می‌شد. در اوایل جنگ داخلی در سوریه علی سعیدی، نماینده ولی فقیه در سپاه، با اعلام اینکه علی خامنه‌ای «زمینه‌ساز» ظهور است و سپاه قدس «ابزار» ظهور، مردم را دعوت کرد با حمایت از آنها به جریان «ظهور» کمک کنند. سعیدی در آن زمان گفته بود: «نقشی که امروز سپاه در سوریه دارد زمینه سازی بین‌المللی و منطقه‌ای برای ظهور امام زمان است.» سعیدی همچنین گفته بود: «خداوند اراده کرده جهان را به قدوم حضرت مهدی منور فرماید و زمینه ظهور آن حضرت را فراهم کند، اما قدرت‌های استکباری در صددند جلوی اراده ذات باریتعالی را بگیرند.»

با شعله‌ور شدن جنگ در عراق که با ظهور «داعش» همراه بود، و حضور سپاه قدس در عراق، باز هم مقامات ایران بحران تازه را از نشانه‌های ظهور امام زمان معرفی کردند. در این رابطه محمدعلی موسوی جزايری، امام جمعه اهواز ظهور گروه داعش در عراق را يکی از «نشانه‌های ظهور» امام دوازدهم شیعیان عنوان کرده و گفته بود: «حضور داعش و پيروان بنی‌اميه در عراق و ايجاد آشوب و فتنه در اين کشور از نشانه‌های ظهور و خروج سفيانی است.»

امام جمعه اهواز افزوده بود: «علائم ظهور با گذشت زمان در حال محقق شدن هستند و ما بايد در اين دوران به تکليف خود عمل کرده و از انجام آنها غافل نشويم.»

رنج برای ظهور

پرسشی که مطرح می‌شود این است که چرا جمهوری اسلامی حوادث منطقه‌ای را مقدمه‌ای برای ظهور امام دوازدهم شیعیان می‌داند؟ در پاسخ شاید بتوان گفت هدف جمهوری اسلامی نه فقط توجیه سیاست خارجی خود، بلکه دعوت مردم به تحمل رنج است. رنجی که با «بشارت ظهور» ممکن است قابل تحمل‌تر شود. این موضوع را حتی صراحتا علی سعیدی٬ نماینده ولی فقیه در سپاه در اسفند ماه سال گذشته بیان کرد و با استفاده از برخی روایات شیعی گفت: «مردم برای آماده سازی ظهور باید خود را برای رنج بیشتر آماده کنند.»

نماینده ولی فقیه در سپاه افزوده بود: «ملت ایران باید توجهات بیشتری نسبت به رسالت و ماموریت خود برای آماده کردن زمینه برای ظهور امام زمان داشته باشند.»

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • Majid

   هرمزخان: ملت ایران ذاتأ غیور است و لزومی به غیرت کردن ندارد!!!

 • هرمز

  ملت ایران باید غیرت کند این بیماران *** را از تخت حکومت پایین بکشد.ان از احمدی نژاد که حقارت جسمش مسبب حقارت نفسش شده بود و در پی مدیریت جهان بود در حالی که از اداره یک کشور نسبتا کوچک مانند ایران عاجز بود و در پهلوی خود صندلی می گذاشت به خیال اینکه امام زمان بغلش نشسته است و ان از خامنه ای که چون در اوایل دوره طلبگیش مورد***قرار گرفته از ده کلمه که صحبت می کند چهار کلمه (تحقیر .حقیر) است در ضمن خامنه ای اذری است نه خراسانی

 • nader

  خامنه‌ای: مسئولان روزنامه نیستند که مدام راجع به فساد حرف بزنند!!

 • حمید

  جناب بهنام  بله بله بله. آخرین باری که اسلام من در آوردی جنگهای اروپایی که به غلط آنرا جنگ جهانی دوم مینامند را به راه انداخت دو فتنه عالم گیر محمد و علی در آن نقش داشته و باعث کشته شدن ۶۵ میلیون نفر از ملتهای جهان ببخشید روسیه و اروپا و آمریکا و ژاپن گشتند!

 • بهنام

  یک مشت متوهم دروغگو که حتی خودشان هم این چرندیات را قبول نداشته و صرفآ برای مقاصد شوم سیاسی و اقتصادی این الفاظ من در آوردی را بیان میکنند بر ملت ما سلطه یافته و عده ای جاهل از خدا بی خبر که عضو حزب باد هستند به این خائنان جنایتکار وطن فروش اقتدا کرده و هر جفنگیاتی که از ذهن متوهم و مالیخولیایی آنان متبادر میشود را بدون کوچکترین فکر و تعلل پذیرفته و به آن شاخ و برگ میدهند . امیدوارم اسلام این دین من در آوردی و این فتنه عالم گیر محمد و علی برای همیشه در جهان نیست و نابود گردد و ملتهای جهان بتوانند یک نفس راحت کشیده و در صلح و صفا زندگی نمایند .

 • بابل

  عجب پس کیم ایل سونگ و هوگوچاوز و بقیه اراذل بین المللی هم در این لیست مقدس قرارمیگیرند! مثل اینکه فراموش کرده اید که شخصیت امام باید معصوم و مبرا از این قبیل دزدان و قاتلان و شارلاتانهائی مثل احمدی نژاد باید باشد یک نگاهی هم به ویژگیهای دجال میانداختید بد نبود مثل اینکه فراموش کرده اید. حالا امام زمان که نه اگر کسی به خدا هم اعتقاد داشته باشد این بلاها را سر مردم نمیاورد

 • Majid

  بجای اینگونه لاطائلات نویسیها بهتر که برویم و قرآن را مطالعه کنیم و اگر حتی یک آیه در مورد وجود و یا ظهور ناجی و یا امام زمان و غیره در سراسر آن پیدا کردیم آنوقت برگردیم و معذرت خواهی کنیم در مورد  نوشتن این کامنت. 

 • nader

  کمیته حقوق بشر برای کره شمالی گزارش خود را با عنوان "زرادخانه وحشت- کره شمالی، دولت حامی تروریسم" در 27 آوریل در شهر واشنگتن منتشر کرد. در این گزارش آمده است که "رهیابی و دستیابی های مکرّر به محموله های سلاح های نظامی که کره شمالی برای جمهوری اسلامی ایران و مشتریان این کشور نظیر حزب الله لبنان و سازمان فلسطینی حماس" ارسال می کند، نقش حیاتی رژیم کره شمالی در تجهیز گروه های تروریستی مورد حمایت تهران را آشکار می سازد. ایران هم اکنون در کار تجهییز شبه نظامیان حوثی در یمن، عصائب اهل الحق، حزب الله و سازمان بدر در عراق، و همچنین یگانهایی از شیعیان عراقی، پاکستانی و افغان برای جنگ در سوریه است و از طریق سپاه قدس، فعالیتهای نظامی برون مرزی خود را سازمان می دهد

 • sam

  ببخشید وسط دعوا نرخ تعیین میکنم ولی یک نکته بامزه وجود دارد که خوب است دقت کنید. اینها هر کاری کنند یک گاف اساسی یا به قول امروزیها "سوتی" دارند; در پوستر بالا چرا خامنه ای پرچم را دو دستی گرفته ? م‍گر یک دستش فلج نیست? یا شاید امام زمان اول دست ایشان را شفا میدهد و بعد به اصلاح کار جهان میپردازد. به هر حال ایشان قبله عالمند و ما مشتی رعایا ی بی اهمیت.

 • sarah

  دقیقاً هدف جمهوری اسلامی سرگرم مردم با این خرافات و چرندیات هست تا بتونن ثروت مردم و کشور رو به تاراج ببرند. امام زمانی وجود نداره تا بیاد مردم رو نجات بده. اصلا این چه امامی هست که برای ظهورش باید جهان رو به گند کشوند تا اون بیاد نجاتمون بده. هدف جمهوری اسلامی نه فقط توجیه سیاست خارجی خود، بلکه دعوت مردم به تحمل رنج است. رنجی که با «بشارت ظهور» ممکن است قابل تحمل‌تر شود.

 • شاهد

  "در هنگامه‌ی انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۳۸۸، کمتر کسی تصور می‌کرد که فرد پیروز این انتخابات محمود احمدی‌نژاد باشد،" این جمله و ادامه ان مبنی بر اعتراض کروبی بنظر می رسد نویسنده انتخابات 1384 را مد نظر داشته باشد و نه انتخاب 1388 که منجر به جنبش سبز و سرکوب شد !

 • وحید

  قرن هشتم هجری حضرت حافظ فرموده : خواهم شدن به کوی مغان آستین فشان زین فتنه ها که دامن آخر زمان گرفت در زمان حافظ هم این حس که آخر الزمان نزدیک است وجود داشته. در دوران سلطنت شاه سلطان حسین صفوی هم علامه ی مجلسی پیش بینی کرده بوده که پایان حکومت شاه با قیام حضرت قائم همزمان خواهد بود و شاه تاجش را به ایشان خواهد داد ( که دیدیم به اشرف افغان داد ) از این دست پیش بینی ها همیشه بوده .

 • عبداله

  آن خشت ها را به حیله و نرمی/ بنچید و بساخت ملک جانی بازش بشکست ز روی سرگردانی/ این چیست از او چه میدانی گر همت زماست و توفیق ز او/ این جاه جلال به کیست ارزانی چون اول و آخر آن را بپیمایی/ هیچ از او نیابی و مفلس مانی آن نیز که بداشتی به تاراج رود/ گر بپنداری قصه سید خراسانی

 • عبداله

  آن خشت ها را به حیله و نرمی/ بنچید و بساخت ملک جانی بازش بشکست ز روی سرگردانی/ این چیست از او چه میدانی گر همت زماست و توفیق ز او/ این جاه جلال به کیست ارزانی چون اول و آخر آن را بپیمایی/ هیچ از او نیابی و مفلس مانی آن چیز که بداشتی به تاراج رود/ گر بپنداری قصه سید خراسانی

 • Behroouz

  مشکل این مملکت اینه همه هر حرفی رو بدون سند و رو هوا قبول میکنن و منتشر میکنن.حضرت علی (ع) در وصیتشون میفرمایند: شما را سفارش میکنم به نظم در امور بدون سند حرف زدن و جو گیر شدن و کامنت گذاشتن خودش یه جور بی نظمیه اینو همه میدونن که هر جنگی قبل از هر چیز نیاز به صحنه آرائی داره و سیاستمدار اونیه که نه تنها صحنه جنگی خودشو، بلکه صحنۀ جنگی طرف مقابل رو هم به نفع خودش رقم بزنه. در گذشته در بعضی از جنگ هائی که ابرقدرت ها به برتری و برد صد در صدی خودشون ایمان دارن نیازی به غافلگیری و اینکه ذهن طرف مقابل رو از جنگ منحرف کنن نیست چون در هر صورت ایمان دارن که برد با ابرقدرت هاست و حتی بهتره که طرف مقابل جنگ رو شروع کنه تا به مهاجم بودن متهمش کنن برای شروع ابرقدرت ها اول از همه یه صحنه آرائی میکنن بر مبنای تئوری های آخرالزمانی که همیشه در تاریخ مطرح بوده و چیز تازه ای نیست اما بعضی وقت ها خوب میشه ازش سود برد. حالا در همین گیر و دار یه عده از اردوی هر دو طرف، دانسته یا ندانسته بجایاینکه در رد این نظریه تلاش کنن؛ شروع میکنن به پیش کشیدن و بحث کردن روی این موضوع و آسمون و ریسمون بهم بافتن و نظرشون اینه که الان آخرالزمانه و جنگ داره نزدیک میشه و باید بریم جنگ و دشمن رو غافلگیر و نابود کنیم. غافل از اینکه این مسئله باعث تقویت این صحنه آرائی میشه تا جائیکه صدای اونا از صدای ابرقدرت ها بالاتر میره و اونوقته که بهشون انواع و اقسام تهمت ها رو میزنن و دنیا علیهشون جبهه میگیره و الی آخر. کاربرد این استراتژی زمانی بوده که یهودی های افراطی میخواستن جائی رو نابود کنن اما توان نظامی و قدرت لشکر کشی عظیم رو نداشتن پس نیاز بوده که دنیا رو علیه اون کشور، تمدن و یا منطقه بسیج کنن و با سرمایۀ بقیه به هدف خودشون برسن اگه دقت کنین نظریه های پایان دنیا همیشه در طول تاریخ مطرح بوده و تا الان 4 بار قرار بوده دنیا به آخر برسه که همیشه هم یهودی ها از این بابت بار خودشونو بستن دونستن زمان پایان دنیا بزرگترین جفنگه تاریخ بشره برای پر کردن جیب یه عده و تلف کردن انرژی فکری یه عدۀ دیگه و به جنگ کشوندن ملت هائی که به دنبال جنگ نیستن. به نظر من آدم عاقل صحنه رو عوض میکنه نه اینکه سناریو رو ادامه بده به نظر من گردش اطلاعات میتونه از گردش پول در چرخۀ اقتصاد جهانی هم مفیدتر باشه و هم سهمگین تر و مخربتر و این بستگی به استراتژی و هوشمندی افرادی داره که در گردش اطلاعات دخیل هستن و دخالت میکنن. پس اگه نمیتونین کمکی به رد این حرف که "پایان دنیا نزدیک است" بکنین به جای این حرف ها بشینین زندگیتونو بکنین و کار رو به دست متخصصش بدین نه اینکه تا یه چیز هیجانی دیدین زود جوگیر بشین و پخشش کنین موفق باشید

 • ykmin

  کاری ندارم کی کیه و این تبلیغات چی هست اما پیش گویی هایی که در احادیث آمده داره درس از آب درمیاد. {البته پیشگو بودن معجزه نیس}

 • Masoud

  همه مذاهب به مردم قول دادند که بهشت را روی زمین میسازند. تمامی‌ آنها در عملی کردن این قول شکست خوردند پس به این وعده متوسل شدند که یکی‌ میاید و کارهارا درست می‌کند. اسمش، مسیح، مهدی، ... شد. از همه جالب تر مهدی است. بچه به دنیا نیامده، در چاه گذاشته شده و وقتی‌ میاید صلح نمیاورد، بلکه خونهایی که میریزد تا ساق پای اسبش می‌رسد. چقدر رحمانی.

 • دهوند

  از کی سید خامنه ای سید خراسانی شد؟! پدر ایشان از تبریز به مشهد آمد، آیا ایشان میشود خراسانی؟! عده ای در تملق و چاپلوسی هم اندازه نمی شناسند. شما را به خدا ببینید پول این مردم گرسنه چه جوری هزینه می شود! میگویند پول نداریم یارانه بدهیم، ولی برای اینجور تبلیغات این همه هزینه میشود! هزینه های سامرا و نجف و کربلا و سوریه و یمن و .... و گداهای (طرفدار پول ایران) در پاکستان و افریقا و ... هم رویش ! ثروت ها و سرمایه های بی حساب بنیادها و پول نفت خام و .... !

 • faryad

  علامه سید علی الامین، مرجع بزرگ شیعیان لبنان روز یکشنبه، ۲۶-۴-۲۰۱۵ در مصاحبه‌ای با کانال تلویزیونی «الحدث» گفت، مسئله ولایت فقیه هیچ ربطی به سیاست ندارد». وی افزود: «ما ولایت فقیه را به عنوان یک اعتقاد فرامرزی قبول نداریم و این اعتقاد باید در ایران محصور بماند». الامین اظهار داشت: «ما از دهه هشتاد روش و رویکرد رژیم ایران در رابطه با مذهب را رد کردیم». وی افزود: «موفقیت ایران در جذب برخی لبنانی‌ها به دلیل ضعف دولت لبنان صورت گرفته است». علامه الامین گفت: «در لبنان دولت و قانون چتری است که همه را زیر پوشش قرار می‌دهد». این مرجع شیعی لبنانی تاکید کرد: «روابط مذهبی و دینی افراد نباید به هزینه پشت کردن به وطن شان باشد». الامین گفت: «بر حزب الله لبنان است که از باطلاق سوریه خارج شود. ما شیعیان لبنان دیدگاه ایران به تشیع را قبول نداریم و ایران تاکنون نتوانسته شیعیان عرب را به خود جذب کند، تنها برخی احزاب شیعه وابسته به تهران با دیدگاه ایران موافقند». وی اظهار داشت: «ملت‌های منطقه از این سخنرانی آتشین سودی نخواهند برد بلکه این خطبه‌های آتشین مانند ریختن نفت بر روی آتش است. ملت‌ها نیاز به سخنی دارند که همه را درو هم جمع کند». علامه الایمن افزود: «حزب الله شیعیان را نمایندگی نمی‌کند همانطوری که اخوان المسلمین سنی‌ها را نمایندگی نمی‌کند. برخی احزاب متاسفانه دین و مذهب را به عنوان یک ابزار سیاسی برای یارگیری بیشتر بکار می‌گیرند». وی گفت: «نزاعی که اکنون در منطقه شاهد آن هستیم یک نزاع مذهبی نیست بلکه یک نزاع و کشمکش سیاسی است که در آن مذهب ابزار قرار گرفته است به همین دلیل فتوا‌ها نباید در خدمت کشمکش‌های داخلی قرار گیرد». مرجع دینی لبنان تاکید کرد: «شیعیان و اهل سنت صد‌ها سال بدون اختلاف یا کشمکش با صلح وصفا در کنار هم زندگی کردند». وی در باره رویدادهای اخیر در تکریت و قتل سنی‌ها توسط شبه نظامیان شیعی وابسته به ایران، گفت: «چه آنهایی که تکریت را اشغال کرده‌اند و چه آنهایی که آن را بازپس گرفته‌اند، هیچکدام برای تطبیق احکام اسلام به آنجا نرفته‌اند

 • سعید

  اوهه..یه جوری نوشتید یکی ندونه فک میکنه منجی اخرالزمانی فقط مخصوص شیعه است..تمام ادیان الهی ازجمله یهود و مسیحیت هم به منجی اعتقاد دارن

 • Farhad

  با دورود  دلم برای نادانی و حماقت مثلمان نماها میثوزد خیلی?