ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مجيد توکلی به زندان برگردانده شد

مجيد توکلی در حالی دوباره به زندان فراخوانده شد که تنها ۱۳ روز از حبس او باقی مانده است.

مجيد توکلی، فعال دانشجويی در ايران که هفته گذشته از زندان به مرخصی آمده بود، عصر روز سه‌شنبه هفتم ارديبهشت به زندان رجايی‌شهر بازگشت.

بزرگ‌ کنید
مجید توکلی، فعال دانشجویی

به گزارش کلمه، اين فعال دانشجويی در حالی دوباره به زندان فراخوانده شده که تنها ۱۳ روز از حبس او باقی مانده است.

پيش از اين گمان برده می‌شد که مرخصی او تا زمان آزادی‌اش تمديد خواهد شد.

بر پايه اين گزارش، روز گذشته در تماس تلفنی از زندان از توکلی خواسته شده که به زندان برگردد. مجيد توکلی نيز از شيراز به تهران آمده و عصر روز گذشته به زندان رجايی‌شهر کرج بازگشت.

مجيد توکلی از چهره‌های شاخص جنبش دانشجويی که از ۱۶ آذرماه ۱۳۸۸ در زندان به سر می‌برد، ۳۱ فروردين به مرخصی آمد.

مجيد توکلی، دانشجوی رشته مهندسی کشتی‌سازی وعضو پيشين شورای مرکزی انجمن اسلامی دانشجويان دانشگاه صنعتی اميرکبير، در ۱۶ آذر ۸۸ پس از سخنرانی در جمع دانشجويان اين دانشگاه در مراسم سالگرد روز دانشجو، در حالی که قصد خروج از در دانشگاه را داشت، همراه با ضرب و شتم شديد مأموران امنيتی برای سومين بار بازداشت شد.

در پی دستگيری و انتشار عکسی با حجاب اسلامی از او در خبرگزاری‌های نزديک به حکومت جمهوری اسلامی‌ ايران،‌ کمپينی گسترده در حمايت از اين چهره شناخته شده جنبش دانشجويی به راه افتاد. در اين کمپين معترضان عکس‌های خود را در پوشش اسلامی منتشر کردند.

پس از اين رويدادها، مجيد توکلی در دی‌ماه همان سال، به اتهام «اجتماع و تبانی عليه نظام»، «تبليغ عليه نظام»، «توهين به رهبری» و «توهين به رياست جمهوری» در شعبه ١۵دادگاه انقلاب تهران به رياست قاضی صلواتی، به هشت سال حبس تعزيری، پنج سال محروميت از فعاليت سياسی و پنج سال ممنوعيت از خروج از کشور محکوم شد.

حکم هشت سال زندان توکلی پس از چندی به پنج سال کاهش يافت. مجيد توکلی چهار سال بدون حتی يک روز مرخصی در زندان بود و برای اولين بار در ۲۹ مهرماه ۱۳۹۲ به مرخصی آمد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • آرمان شهر | Armanshahr| بنیاد آرمان شهر | هفت‌روز نامه حقوق بشری ایران ـ شماره 96

    […]  مجید توکلی به زندان برگردانده شد رادیو زمانه ۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ مجید توکلی، فعال دانشجویی در ایران که هفته گذشته از زندان به مرخصی آمده بود، عصر روز سه‌شنبه هفتم اردیبهشت به زندان رجایی‌شهر بازگشت. […]