ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مدير مورد حمايت نمايندگان مجلس ايران به فساد مالی متهم شد

نمايندگان مجلس ايران سال گذشته برای جلوگيری از برکناری يک مدير وزارت علوم از او حمايت کردند اما اکنون مشخص شده که اين مدير متهم به فساد مالی است.

کيوان مراديان، مدير پيشين صندوق رفاه دانشجويان وزارت علوم، تحقيقات و فن‌آوری ايران به فساد ۲۳ ميليارد تومانی متهم شده است.

روزنامه شرق‌، امروز دوشنبه ۱۴ ارديبهشت خبر داده که مراديان که در دوره محمود احمدی‌نژاد، رئيس‌جمهور پيشين در اين سمت قرار داشت پس از انتخابات سال ۱۳۹۲ و با تصميم رضا فرجی دانا، وزير وقت علوم از کار برکنار شد.

با اين حال ۱۲۵ نماينده مجلس هنگامی که متوجه شدند فرجی دانا تصميم دارد کيوان مراديان را برکنار کند به او نامه نوشتند و از اين مدير حمايت کردند.

حالا مشخص شده مديری که ۱۲۵ نماينده مجلس او را «توانمند، دلسوز و پاک» ناميده بودند و دوره فعاليت او را در صندوق رفاه دانشجويان «مورد تحسين» دانسته بودند، «پاک و تحسين‌برانگيز» نبوده و با اتهام فساد مالی روبه‌روست.

شرق می‌گويد افزون بر پرونده‌های بورسيه‌های غيرقانونی، تصميم رضا فرجی دانا برای برکناری مراديان در استيضاح او بی‌تأثير نبوده است.

در پی چند هفته جنجال و تنش ميان موافقان و مخالفان دولت، جلسه استيضاح رضا فرجی‌دانا، وزير علوم، تحقيقات و فن‌آوری ايران روز چهارشنبه ۲۹ مرداد سال گذشته بدون حضور حسن روحانی، رئيس‌جمهور ايران برگزار شد و مجلس به او رأی اعتماد نداد.

بر پايه اين گزارش پرونده فساد مالی کيوان مراديان که پيش‌تر رئيس اتحاديه انجمن‌های اسلامی دانشجويان مستقل بوده با دستور صادق لاريجانی، رئيس قوه قضائيه در حال رسيدگی است.

به گفته حامد قادرمرزی، نايب‌رئيس فراکسيون فرهنگيان مجلس «فساد صورت گرفته در وزارت علوم مصداق عدم رعايت بيت‌المال به‌شمار آمده و در آن هيچ صيانتی از حقوق دانشجو صورت نگرفته است.»

محمود احمدی‌نژاد دولت خود را «پاک‌ دست‌ترين» دولت ايران می‌دانست اما در سال‌های گذشته ده‌ها پرونده از فساد‌های مالی چند هزار ميلياردتومانی در دوره وی فاش شده است.

گزارش سازمان شفافيت بين‌الملل نشان می‌دهد که ايران در سال ۲۰۱۴ در ميان ۱۷۵ کشور در رتبه ۱۳۶ «شاخص جهانی احساس فساد» قرار گرفته است.

تحليلگران بر اين باور هستند که «فساد سيستماتيک» در ايران همه نهاها و ارگان‌ها را درگير خود کرده و قابل علاج نيست.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    بدانید این مفسدانی که همه روزه در مورد آنها افشاگری میشود ، سهم ولی امر دزدان جهان را نداده اند که افشا میشوند و گر نه ، اگر سهم ولی امر دزدان جهان را بدهند به راحتی میتوانند به غارت و چپاول خود از ملت مظلوم ایران مشغول باشند .