Share

در حالی که علی مطهری، نماینده مجلس ایران قرار بود در همایش «مقام معلم» در دانشگاه فردوسی مشهد سخنرانی کند، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های این شهر در نامه‌ای او را «فردی بی‌بصیرت و بازی‌خورده جریان فتنه آمریکایی اسرائیلی» خواند و از او خواست سفر خود را به مشهد لغو کند. مطهری نیز چنین کرد.

علی مطهری اسفندماه سال گذشته نیز در شیراز مورد حمله موتورسواران قرار گرفت.

علی مطهری اسفندماه سال گذشته نیز در شیراز مورد حمله موتورسواران قرار گرفت.

به‌گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، بسیج دانشجویی دانشگاه‌های مشهد به مطهری گفته‌اند که اگر به مشهد بیاید «ساکت نخواهند نشست».

بسیجی‌ها مطهری را متهم کرده‌اند که از میرحسین موسوی، مهدی کروبی و زهرا رهنورد، رهبران جنبش سبز در سال ۸۸ حمایت کرده و گفته‌اند: «اگر قرار است یک بار دیگر در مقام وکیل مدافع فتنه‌گران جسارت کرده و عدالت رهبری را زیر سئوال ببرید؛ ما دانشجویان انقلابی ساکت نخواهیم نشست.»

علی مطهری بارها از حبس خانگی موسوی، کروبی و رهنورد انتقاد کرده و خواهان محاکمه عادلانه آن‌ها شده است.

دانشجویان بسیجی همچنین گفته‌اند اگر قرار است که او «سخنان تحریک‌آمیز» ایراد کند و از مواضع همیشگی‌اش دفاع کند آن‌ها ساکت نخواهند نشست.

آن‌ها نوشته‌اند: «شما را فردی بی‌بصیرت و بازی‌خورده جریان قتنه آمریکایی اسرائیلی می‌دانیم که در هر مکانی که حضور می‌یابید با سخنرانی یک‌طرفه و دیکته‌شده و بدون فرصت به منتقدان و با تکرار مواضع عناصر ضدانقلاب و رسانه‌های معاند، شادی دشمنان قسم‌خورده نظام را رقم می‌زنید.»

علی مطهری در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) درباره لغو سخنرانی‌اش در مشهد گفت: «خیلی نباید به این موضوع اهمیت داد و به اینگونه مسایل در جامعه پرداخت.»

او تهدید گروه‌های تندرو در دانشگاه‌ها را «فقط حرف» دانست و گفت در عمل چنین چیزی نخواهد شد.

مطهری افزود نهادهای امنیتی به این موارد باید رسیدگی کنند.

در یک سال اخیر چندین کنسرت موسیقی نیز با فشار نیروهای حزب‌اللهی در مشهد لغو شده است.

پیش از این انصار حزب‌الله استان گلستان نیز تهدید کرده بود که اجازه نخواهد داد حسن خمینی و علی‌اکبر ناطق نوری در گرگان سخنرانی کنند.

علی مطهری، روز دوشنبه ۱۸ اسفند سال گذشته نیز برای سخنرانی به شیراز رفته بود که پس از ورود به فرودگاه با حمله موتورسواران روبه‌رو شد و با سنگ و گوجه مورد حمله قرار گرفت. او نزدیک به سه ساعت نیز در یکی از کلانتری‌های شیراز در محاصره مهاجمان قرار داشت.

Share