Share

شاهین نجفی، خواننده و آهنگساز ایرانی در واکنش به تهدیدها در مورد منفجر کردن محل برگزاری کنسرت‌هایش گفته که تهدیدکنندگان می‌خواهند فضای «رعب و وحشت» ایجاد کنند.

شاهین نجفی، خواننده ایرانی مقیم آلمان از روز شنبه ۱۶ ماه مه / ۲۶ اردیبهشت تور اجراهایش در اروپا را آغاز خواهد کرد.

شاهین نجفی، خواننده ایرانی مقیم آلمان از روز شنبه ۱۶ ماه مه / ۲۶ اردیبهشت تور اجراهایش در اروپا را آغاز خواهد کرد.

شاهین نجفی، امروز، چهارشنبه ۱۶ اردیبهشت به کمپین بین‌المللی حقوق بشر در ایران گفت که پلیس امنیت آلمان در حال بررسی قضیه است تا اجراها و برنامه‌های ما «به بهترین شکل برگزار شود.»

سایت تندروی «اباشهدا» چند روز پیش خواهان انفجار کنسرت شاهین نجفی شد و برای این کار ۵۰۰ میلیون تومان جایزه نیز تعیین کرده است.

این سایت همچنین آدرس ایمیلی را منتشر کرده تا داوطلبان انفجار کنسرت شاهین نجفی برای اطلاعات بیشتر با آن‌ها تماس بگیرند.

به گفته شاهین نجفی، اگر تهدیدکنندگان، احساس کنند تهدیدات‌شان تأثیرگذار بوده، «فشارهای خود را بر جامعه ایرانی خارج از کشور افزایش می‌دهند.»

سایت اباشهدا در حالی خبر فراخوان به بمب‌گذاری در کنسرت موسیقی شاهین نجفی را منتشر کرده که بر اساس قانون جرایم رایانه‌ای که مصادیق محتوای مجرمانه را در فضای مجازی توضیح داده، هرگونه «تهدید به بمب‌گذاری، تحریک یا اغوای مردم به جنگ و کشتار یکدیگر و تحریص و تشویق افراد و گروه‌ها به ارتکاب اعمالی علیه امنیت، حیثیت و منافع جمهوری اسلامی ایران در داخل یا خارج از کشور» جرم شناخته می‌شود.

مهرانگیز کار، حقوق‌دان این تهدید سایت اباشهدا را به معنای «حرکت تروریستی در سطح جهان» دانسته و افزوده است: «این وب‌سایت کسانی را که همواره آمادگی رفتن به بهشت دارند یا برای گرفتن پول کلان حاضرند دست به هر کاری بزنند، به بمب‌گذاری و انجام یک عمل تروریستی در خارج از قلمرو ایران تشویق می‌کند.»

شاهین نجفی، خواننده ایرانی مقیم آلمان از روز شنبه ۱۶ ماه مه / ۲۶ اردیبهشت تور اجراهایش در اروپا را آغاز خواهد کرد. او  در سال ۲۰۱۲ آهنگ جنجالی «نقی» را خواند، ترانه‌ای که به سبک رپ اوضاع اجتماعی و سیاسی ایران را مورد انتقاد قرار می‌داد. ترانه «نقی» پس از انتشار به‌ویژه در شبکه‌های اجتماعی همزمان با تشویق و انتقادهایی مواجه شد.

پس از انتشار این ترانه شماری از مراجع تقلید شیعه از جمله ناصر مکارم شیرازی و لطف‌الله صافی گلپایگانی این ترانه را مصداق ارتداد و توهین به مقدسات دانستند.

مجازات ارتداد بر اساس قوانین اسلامی اعدام است.

Share