ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پرستو فروهر: تعرض به خانه پدر و مادرم، یادآور فاجعه قتل آنان است

گفت‌وگو با پرستو فروهر در تهران

هفده سال پس از قتل پروانه اسکندری و داریوش فروهر، به خانه آن‌ها درخیابان هدایت تهران دستبرد زده شد. رادیو زمانه در گفت‌گویی تلفنی با پرستو فروهر جزئیات این اتفاق را جویا شده است.

به خانه دوتن از قربانیان قتل‌های زنجیره‌ای در تهران دستبرد زده شده است.


هفده سال پس از قتل پروانه اسکندری و داریوش فروهر، به خانه آن‌ها درخیابان هدایت تهران دستبرد زده شد. این خبر را اول بار پرستو فروهر، فرزند بزرگ آنان با انتشار نامه‌ای به اطلاع همگان رساند.

بیشتر بخوانید:  به خانه‌ی پدر و مادرم دستبرد زده‌اند

داریوش فروهر، وزیر کار در دولت موقت مهدی بازرگان و دبیرکل حزب ملت ایران به همراه همسرش پروانه اسکندری در اول آذرماه ۱۳۷۷ در منزل خود در تهران با ضربات چاقو به قتل رسیدند. قتل این دو یکی از حلقه‌های «قتل‌های زنجیره‌ای» برای سر به نیست کردن دگراندیشان بود. حکومت در مورد برخی از این قتل‌ها به نقش وزارت اطلاعات در انجام آن‌ها اعتراف کرد، اما آن‌ها را به عوامل خودسر در دستگاه امنیتی نسبت داد.

خانه فروهرها، در یادآوری «قتل‌های زنجیره‌ای» نقشی نمادین دارد. در پی تعرض اخیر به آن، پرستو فروهر که ساکن آلمان است، به تهران سفر کرد تا بتواند از نزدیک این ماجرا را دنبال کند. رادیو زمانه در گفت‌‌وگویی تلفنی با او جزئیات این اتفاق را جویا شده است.

تصاویری از خانه فروهرها پس از سرقت:

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.