ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

اعتراض صدها کارگر کارخانه لوله و نورد صفا به عدم پرداخت چهار ماه دستمزدشان

کارگران لوله و نورد صفا اعلام کردند که کارفرما ۴ ماه از دستمزدشان را پرداخت نکرده است.

کارگران لوله و نورد صفا  اعلام کردند که کارفرما چهار ماه از دستمزدشان را پرداخت نکرده است.

به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا)، صدها کارگر کارخانه لوله و نورد صفا در ساوه در طوماری خطاب به کارفرمایشان نوشتند که او دستمزدشان را چهار ماه به گروگان گرفته و آن‌ها را واداشته «برده‌وار» کار کنند.

این کارگران همزمان حمایت خود را از شاپور احسانی راد، فعال کارگری که گفته می‌شود به اتهام تحریک کارگران بازداشت شد، اعلام کردند. این فعال کارگری شنبه ۲۶ اردیبهشت دستگیر شد.

کارگران این کارخانه اعتراض به تعویق دستمزد و مطالباتشان را از اردیبهشت ۹۴ آغاز کردند. آن‌ها در این طومار به شش سال بدحسابی کارفرما اعتراض کردند.

ایلنا نوشته است: «تنگ‌دستی ناشی از این وضعیت عده‌ای از کارگران را وادار کرده است از قالی زیر پایشان تا زیورآلات ناچیز همسران و بچه‌ها را به فروش برسانند و گذران کنند.»

وضعیت خانوادگی عده‌ای از کارگران با تداوم این شرایط متزلزل شده و وضعیت درمانی و بهداشتی برخی از خانواده‌ها تحت تآثیر این شرایط «حتی به مرگ نوزاد ختم شده است.»

کارگرانی که این طومار را امضا کرده‌اند به خلف وعده کارفرما مبنی بر پرداخت یک ماه حقوق در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۹۴ اشاره کردند. آن‌ها همچنین از تهدید به اخراج کارگران و ایجاد جو ارعاب و فشار روانی در کارخانه انتقاد کرده‌اند.

کارگران لوله و نورد صفا در پایان این طومار خواستار پرداخت حقوق ۴ ماه گذشته، واریز ۱۶ ماه حق بیمه عقب افتاده به سازمان تأمین اجتماعی و پرداخت ۳۰۰ میلیون تومان بدهی تعاونی مصرف کارکنان شده‌اند.

تاکنون، نزدیک به ۳۰۰ کارگر این کارخانه این طومار را امضا کرده‌اند.

کارگران این کارخانه سال‌هاست که با تعویق دستمزدها و مطالبات خود مواجه‌اند.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.