ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

شکنجه و قتل یک کفتار ماده در اطراف رامهرمز

یک کفتار ماده در اطراف شهرستان رامهرمز توسط فردی با اسلحه شکاری ساچمه‌زنی مورد هدف قرار می‌گیرد و با خودرو در مسافتی طولانی روی زمین کشیده می‌شود. این کفتار پس از چند رور می‌میرد.

تقریباً هر ماه چند خبر از کشتار حیوانات در ایران منتشر می‌شود. این بار یک کفتار ماده در اطراف شهرستان رامهرمز توسط فردی با اسلحه شکاری ساچمه‌زنی مورد هدف قرار می‌گیرد و با خودرو در مسافتی طولانی روی زمین کشیده می‌شود.

به گزارش ديده‌بان محيط زيست و حيات وحش ايران، این رویداد چهارشنبه ۲۳ اردیبهشت رخ داده و فردی از اهالی يکی از روستاهای اطراف رامهرمز عامل آن بوده است.

بنا به این گزارش این فرد پس از شلیک با تفنگ ساچمه‌زن و زخمی کردن کفتار و حيوان مجروح را به‌وسيله يک طناب به پشت خودروی سمند خود بسته و فاصله محل شليک تا روستا کفتار را به روی زمين می‌کشد.

راننده خودرو پس از ورود به روستا در نقطه‌ای توقف می‌کند و يکی از اهالی از صحنه زجر کشيدن کفتار مجروح که هدف گلوله قرار گرفته و مسافتی طولانی با خودرو بر روی زمين کشيده است، فیلمبرداری می‌کند.

به‌گفته آقاشيرمحمدی، رئيس اداره محيط زيست رامهرمز، با مطلع شدن این اداره و اعزام محیط‌بانان به محل حادثه، عامل اين اقدام که متوجه حضور محيط‌بانان شده بود کفتار را از خودرو جدا کرده و از محل متواری می‌شود.

رئيس اداره محيط زيست رامهرمز گفت: «کفتار مجروح توسط محيط‌بانان به مرکز شهرستان منتقل و پس از ضدعفونی کردن زخم‌ها و اقدامات اوليه، به دانشکده دامپزشکی اهواز برده می شود اما به دلیل تعداد زياد ساچمه‌های شلیک‌شده بر بدن کفتار و همچنین روی زمين کشیدن او به‌وسيله خودرو، تاندون‌ها و بافت دست‌ها در ناحيه مچ و آرنج، و پوست و بافت شکم و پهلوی حيوان کاملاً سوخته و از بين رفته بود.

با وجود مقاومت کفتار ماده در برابر مرگ سرانجام این حیوان پس از گذشت چهار روز به دليل انتشار عفونت و شدت جراحات وارده، جان می‌بازد.

آقاشيرمحمدی گفت عامل این اقدام شناسایی شده و به‌زودی توسط نیروهای انتظامی بازداشت و به دادگاه معرفی می‌شود.

دفتر حفاظت و مدیریت شکار و صید سازمان حفاظت محیط زیست معتقد است که در حال حاضر دو نوع تهدید نرم و سخت حیات وحش در ایران را در معرض خطر قرار می‌دهد. «تهدیدات نرم» شامل تخریب زیستگاه و مسائل اقلیمی که شرایط زیست حیوانات را متأثر کرده؛ و «تهدیدات سخت» که در کوتاه‌مدت عواقب خود را برجای می‌گذارند شامل تصادفات جاده‌ای، کشتار، شکار، نگهداری حیوانات، صید، زنده‌گیری و انتقال حیوانات به سیرک، باغ‌وحش باغ پرندگان و حتی قاچاق به خارج از کشور.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

 • بی نام

  چنین چیزی در ممالک اسلامی و سرزمین اسلام اتفاق می افتد ، ایرانی و داعشی و افغان و تاجیک فرق نمیکند. تا این دین اهریمنی نابود نشود. این اراذل به حیات ادامه خواهند داد.

 • یک بنده ی خدای مهربون

  سلام مشکل از دین نیست؛ مشکل از بی دینی ما متدینین! و یا بدفهمی از دین است. دین می گوید بریدن یک درخت=کشتن انسان. دین می گوید اگر می خواهی وضو بگیری و نماز بخوانی، حیوانت تشنه می ماند به او آب بده و خود بر خاک تیمم کن.

 • مینا

  مشکل از دین نیست!! پس از چه است. نکند از من است. شما که تجربه چهل ساله اسلام اخوندا و تجربه یکی دو ساله داعش و امثا لهم را دارید چرا مزخرف می بافید. اگر از دین نبود. حتما حیوا نات جایگاه خود را داشتند. چرا نگفتی که سگ نجس است. و حیوانات در نظر اسلام بی ارزش. ادمها در اسلام ارزش ندارند انوقت توقع داری حیوا نات ارزش دا شته باشند. شما متعصبین به اسلام کی چشمتان باز می شود. یا از لجاجت مسخر ه اتان راجع به اسلام دست می کشید؟ شما عند تحجر هستید و عند نابودی. واقعا حیوانات ارز ششان از بعضی انسانها بیشتر است. الاغ چقدر بار می برد. ولی بعضی ها سربار مردمند.

 • روزبه

  بما در کودکی ترحم و همدری آموزش داده نشده است. ما به کودکانمان دوست داشتن و احترام به طبیعت و حق حیات موجودات دیگر آموزش نمی دهیم. ما حتی به همنوعان خود رحم نمی کنیم. جامعه ایی سرشار از خشونت.

 • علی

  واقعا چه به ماگذشته ملت رئوف واهل شعر و ادب هم نسبت بهمدیگر بی رو حم شدیم هم نسبت به حیوانات ما همون آدمهایی که برای کمک به زلزله رودبار و بم دنیا متعجب کردیم