Share

مصطفی دانشجو بیش از چهار سال در زندان‌های اوین و ساری محبوس بود. او با پایان یافتن مدت محکومیتش روز دوشنبه ۲۸ اردیبهشت از زندان آزاد شد.

مصطفی دانشجو پس از آزادی اظهار امیدواری کرد که نگاه امنیتی بر دراویش برای همیشه برداشته شود.

مصطفی دانشجو پس از آزادی اظهار امیدواری کرد که نگاه امنیتی بر دراویش برای همیشه برداشته شود.

به گزارش سایت مجذوبان نور که خبرهای مربوط به دراویش را بازتاب می‌دهد، حکم آزادی مصطفی دانشجو در بیمارستان به اجرا درآمده است. او به علت بیماری ریوی و آسم شدید در بیمارستان شهدای تجریش بستری بود.

مصطفی دانشجو پس از آزادی در سخنانی کوتاه که به‌شکل ویدئویی ضبط شده است، گفت: «سال‌های زندان هم گذشت. برای من تجربه‌ای بود که عزم و اراده‌ من در راهی که انتخاب کردم مصمم‌تر ساخت.»

او افزود: «من تغییری نکردم اما باید دید آن کسانی که با ما این کار را می‌کنند و چنین کردند آیا آن‌ها تغییری کردند؟ آیا همچنان بر تکرار خطاهای گذشته‌شان اصرار می‌کنند؟»

این فعال حقوق دراویش گنابادی اظهار امیدواری کرد که نگاه امنیتی بر دراویش برای همیشه برداشته شود.

مصطفی دانشجو در اردیبهشت سال ۹۰ با حکم هفت ماه حبس تعزیری راهی زندان ساری شد که در مدت تحمل این حکم با تشکیل پرونده جدیدی به زندان اوین منتقل و به سه سال و شش ماه حبس دیگر محکوم شد.

پنج تن دیگر از فعالان حقوق دراویش به نام‌های حمیدرضا مرادی، صالح‌الدین مرادی، رضا انتصاری، مصطفی عبدی و کسری نوری همچنان در زندان‌های تهران و شیراز زندانی‌اند و هفت تن دیگر در استان‌های هرمزگان و سیستان و بلوچستان در تبعید به‌سر می‌برند.

سخنان مصطفی دانشجو پس از آزادی:

Share