Share

هادی زنوزی اصل از مجریان پیشین شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران به آمریکا پناهنده شده است.

هادی زنوزی اصل از اولین مجریان شبکه خبر در ایران بود.

هادی زنوزی اصل از اولین مجریان شبکه خبر در ایران بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هادی زنوزی در هفته‌های گذشته چند بخش خبری کوتاه برای برنامه‌ای با نام اتاق خبر در یک رادیوی فارسی‌زبان ایالت کالیفرنیا در آمریکا اجرا کرده بود اما از صبح چهارشنبه ۲۰ ماه مه / ۳۰ اردیبهشت اجرای بخش خبر بامدادی این مؤسسه رادیویی را به‌طور موقت به عهده گرفت.

زنوزی اصل که از اولین مجریان شبکه خبر بود، چندی پیش با انتشار تصویر طنز‌آمیزی در شبکه‌های اجتماعی، شبکه خبر صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را «شبکه بی‌خبر» خوانده بود که به گفته او «صدای مردم مظلوم اروپا و آمریکاست.»

زنوزی اصل همچنین رئیس کل روابط عمومی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در دولت محمود احمدی‌نژاد بوده است.

فروردین‌ماه سال جاری نیز امیرحسین متقی یکی از خبرنگاران ارشد خبرگزاری ایسکانیوز که برای پوشش خبری مذاکرات هسته‌ای تهران و قدرت‌های جهانی به سوئیس سفر کرده بود، از این کشور درخواست پناهندگی کرد.

در سال‌های گذشته و به‌ویژه پس از انتخابات جنجالی ریاست‌ جمهوری سال ۱۳۸۸ در ایران، صدها تن از خبرنگاران و روزنامه‌نگاران به دلیل فضای امنیتی، کشور را ترک کردند.

پی‌نوشت:

پس از انتشار این خبر در رسانه‌های مختلف، سایت پارسینه نامه‌ای منسوب به هادی زنوزی اصل منتشر کرد که در آن موضوع پناهندگی به آمریکا تکذیب شده و انگیزه اقامت در آمریکا ادامه تحصیل عنوان شده است.

Share