ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

استان ادلب سوریه به طور کامل به تصرف اسلام‌گرایان سلفی درآمد

ارتش فتح متشکل از جبهه النصره، جنبش احرار الشام و جند الاقصی، با کنترل «اريحا» آخرين شهر تحت کنترل دولت در شمال غربی استان ادلب، موفق به تصرف کامل این استان شد.

پيکارجويان اسلامگرا، با عقب‌نشينی ارتش سوريه استان ادلب را به طور کامل تصرف کردند.

ائتلاف ارتش فتح پس از پیشروی در استان ادلب تشکیل شد

نيروی ائتلافی پيکارجويان با کنترل «اريحا» آخرين شهر تحت کنترل دولت در شمال غربی استان ادلب، موفق به تصرف تمام استان ادلب شدند. با تصرف این استان، دولت سوريه اکنون کمتر از یک‌سوم خاک اين کشور را در دست دارد.

از سوی شاهدان نقل می‌شود اين پيشروی پس از عقب‌نشينی نيروهای دولتی از اين شهر رخ داد.

ائتلاف پيکارجويان اسلامگر در سوريه با نام «ارتش فتح »شناخته می‌شود. ارتش فتح شامل بسياری از گروه‌ها از جمله جبهه النصره، جنبش احرار الشام و جند الاقصی است. نکته اصلی درباره این گروه عدم بيعت با گروه دولت اسلامی (داعش) است.

هادی عبدالله، فعال سوری در گزارش خود از اريحا به الجزيره گفت که ده‌ها تن از سربازان ارتش سوريه در اين درگيری کشته شدند.

او اضافه کرد ارتش فتح با حمله به دست‌کم سه تانک زرهی دولت سوريه، باعث فرار بسياری از سربازان شد. سربازان به خارج از استان ادلب فرار کردند و در نهايت اين استان با خسارات و ويرانی فراوان به بارآمده به دست اين گروه افتاد.

فرار مردم از شهر اریحا

تصرف کامل استان ادلب در حالی اتفاق افتاد که در هفته گذشته ارتش فتح پس از چند روز درگيری شديد، کنترل بزرگترين پايگاه نظامی اين استان را در اختيار گرفتند.

ديدبان حقوق بشر سوريه مستقر در لندن، در گزارش جمعه ۲۹مه، اعلام کرد درگيری‌های اخير در ادلب يکی از خونبارترين درگيری‌ها از زمان جنگ داخلی در سوريه بوده است.

به گزارش اين گروه، بسياری از خانواده‌ها در ادلب و به خصوص در اريحا از ترس واکنش دولت به از دست دادن اين شهر، آنجا را ترک کرده‌اند.

پيشتر دولت سوريه بارها به استفاده از بمب‌های بشکه‌ای و به کارگيری مواد شيميايی از قبيل کلر در ادلب متهم شده بود.

استان ادلب هم مرز ترکيه است و به لحاظ ژئوپوليتيک منطقه‌ای بسيار استراتژيک به حساب می‌آيد.

مرکز این استان، شهر ادلب هفته گذشته به دست ارتش فتح افتاده بود. شهر ادلب در شرق شهر «رقه»، مرکز خلافت داعش در سوریه محسوب می‌شود.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.