ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

هشدار خامنه‌ای نسبت به «تحریف مکتب» خمینی

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مراسم بيست‌وششمين سالگرد درگذشت آیت‌الله خمينی، رهبر انقلاب ایران نسبت به «تحریف» خط خمینی هشدار داد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مراسم بيست‌وششمين سالگرد درگذشت آیت‌الله خمينی، رهبر انقلاب ایران نسبت به «تحریف» خط خمینی هشدار داد.

علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی در مراسم بيست‌وششمين سالگرد درگذشت آیت‌الله خمينی

رهبر جمهوری اسلامی در این مراسم که پیش از ظهر روز پنج‌شنبه ۱۴ خردادماه برگزار شد گفت اگر راه آیت‌الله خمینی گم یا فراموش شود و یا به عمد کنار گذاشته شود «ملت ایران سیلی خواهد خورد».

علی خامنه‌ای گفت در داخل کشور برخی شخصيت خمینی را تحريف می‌کردند و حتی در زمان حيات او حرفی که به نظرشان پسنديده بود به او نسبت می‌دادند. او افزود بعد از مرگ رهبر انقلاب ایران نیز این جريان ادامه داشته و تا آن‌جا پیش رفته است که خمینی را «به‌صورت يک آدم ليبرال معرفی می‌کنند».

خامنه‌ای سپس به «اصول مکتب» آیت‌الله خمینی اشاره کرد و گفت: «پيرو امام بايد مرزبندی داشته باشد هم با اسلام متحجر، هم با اسلام سکولار.»

رهبر جمهوری اسلامی «مکتب» خمینی را «عملياتی» توصیف کرد و گفت: «مثل بعضی تئوری‌سازی‌های روشنفکرانه نبود که در بحث حرف‌های قشنگی است، اما در عمل کارآيی ندارد. منطق، فکر و راه امام، عملياتی بود.»

او یکی دیگر از اصول مکتب خمینی را عدم اعتماد و اعتقاد به «مستکبران» عنوان کرد و گفت: «ما در قضايای جاری خود داريم لمس می‌کنيم که نمی‌شود به وعده‌ مستکبران و حرف‌های جلسه‌ خصوصی‌شان اعتماد کرد.»

اشاره تلویحی رهبر جمهوری اسلامی به طرف‌های مذاکرات هسته‌ای ایران است. او پیش از این نیز گفته بود از مذاکرات هسته‌ای حمایت می‌کند اما اعتمادی به کشورهای غربی ندارد.

علی خامنه‌ای در مورد رابطه با آمریکا نیز هشدار داد و به‌کار بردن واژه «شیطان بزرگ» برای آمریکا از سوی خمینی را «ابداع عجیب» نامید و گفت: «وقتی شما یک کسی و دستگاهی را شیطان می‌دانید معلوم است رفتار و احساسات شما در مقابل او چگونه باید باشد.»

او آمریکا را «عقبه تغذیه‌کننده رژیم طاغوت» دانست و افزود: «آن دستگاه تغذیه‌کننده هنوز باقی است و اگر به او مجال داده شود دوباره فعال شده نقاط ضعف را جست‌وجو کرده و از آن طریق وارد می‌شود.»

رهبر جمهوری اسلامی از «گزینشی» انتخاب کردن اصول «مکتب» خمینی انتقاد کرد و در قسمت پایانی سخنان خود گفت: «هر کسی هر حرفی را خودش می‌پسندد به امام نسبت ندهد؛ هر حرفی که به امام نسبت می‌دهید باید در منابع مربوط به ایشان به‌طور مکرر و مستمر موجود باشد.»

در ایران تمام جناح‌هایی که در حکومت‌ و یا در حاشیه آن‌اند برای پیشبرد نظرات خود به آیت‌الله خمینی و سیاست‌های او استناد می‌کنند و کارکرد خود را منطبق بر افکار او می‌دانند. طیف این جناح‌ها بسیار گسترده است و از اصولگرایان محافظه‌کار تا اصلاح‌طلبان را در بر می‌گیرد.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • faryad

    راهی شدن دو هزار اتوبوس با هزینه دولت برای شرکت در مراسم ! مقبره خمینی در بهشت زهرا شامل بنای سر پوشیده‌ای به وسعت ۶۰۰ هزار متر مربع و مساحت مسقفی بطول یک کیلومتر و عرض بیش از نیم کیلومتر است که به نوشته روزنامه اطلاعات نظیر آن را در هیچ یک از دیگر بناهای مذهبی جهان چه اسلامی چه مسیحی چه یهودی و چه مذاهب غیرتوحیدی نمی‌توان یافت. هزینه کامل ساخت این بنا، بودجه نگهداری و همچنین هزینه سالانه برگزاری مراسم درگذشت خمینی روشن نیست. ستاد مراسم بزرگداشت ارتحال که در سراسر ایران فعال است هر سال هزینه سفر برای شرکت در این مراسم را با دریافت بودجه از استانداری‌ها، زیر نظر وزارت کشور پرداخت می‌کند.! به عنوان مثال اعتبار مورد نیاز این ستاد در استان کهکیلویه و بویر احمد، یعنی یکی از محروم‌ترین استان‌های ایران، برای سال جاری ۳۴۳ میلیون تومان برآورده شده است که در برگیرنده حمل و نقل، هزنیه پشتیبانی،‌ تداراک و اسکان خواهد بود! حضور ۳۰ هزار نیروی امنیتی و پلیس در این مراسم نیز قابل ذکر است !

  • hasani

    هاشمی رفسنجانی در سخنرانی خود گفته است: «در برنامه‌های آیت‌الله خمینی فعالیت خشن وجود نداشت.”!! دلایل رحمت ایشان : دادگاههای تیر باران فله ای هویدا و تیمسار جهانبانی و افرادغیر مجرم جنایی وابسته بحکومت قبلی در سال ۵۷. کشتار فله ای ترکمن ها و اکراد در سال ۵۸ . نا دیده گرفتن ملاقات شورای انقلابتان از روز اول با امریکاییها سند از سفارت ساختید تا بازرگان برکنار و تند روها را حاکم کردید . اعدام هزاران نفر شامل زنان حامله و نوجوانان در دهه شصت و با بولدوزر جسدها را شبانه دفن کردید . فروهر و فرخزاد و بختیار ها را تکه تکه کردید و مختاری و سیرجانی ها را کشتید. ادامه جنگ بیهوده حمایت کردید و هزاران نوجوان را بر روی میادین مین فرستادید. به کوی دانشگاه حمله کردید و دانشجویان را به خیابان پرتاب کردید. دوستت را یک شبه ولی عظما کردی تا روی اقا محمد قان قاجار را سفید کند! تجاوز و دست شکستن جوانان مثل سهراب ها در کهریزک و کشتار نداها در خیابان . خود را امیرکبیر نامیدی و دست سرداران را برای غارتها بازی کردی . دنبال موشک و بمب و دخالت در سایر کشورها پرداختید و تحریم و اختلاس و دلالی را عادی جلوه دادید. همچنان هر صدای انتقاد را منافق و اهل فتنه و جاسوس نامیدید و زندانها را پر کردید و چوبه دارها براه انداختید!...

  • Majid

    علی خامنه‌ای در مورد رابطه با آمریکا نیز هشدار داد و به‌کار بردن واژه «شیطان بزرگ» برای آمریکا از سوی خمینی را «ابداع عجیب» نامید و گفت: «وقتی شما یک کسی و دستگاهی را شیطان می‌دانید معلوم است رفتار و احساسات شما در مقابل او چگونه باید باشد.» دریغ از ذکر خدا در اراجیف گوییهای این بشر! دریغ! و چه «ابداع عجیب» که خداوند در قرآن از شیطان و اولیای به مراتب هشدار داده و انسان را از پیروی از خط شیطان و ابداعات و مکتب او بشدت منع میکند و اینکه شیطان کوچک و بزرگ نمیشناسد و به هر شکل و ظاهری میتواند تجلی  کند. چه به صورت خمینی مکتبی و چه به شکل خامنه ای معظمی! و رفتار و احساسات هم در مقابله با شیطان کاربردی ندارد و تنها راه مبارزه با شیطان پناه گرفتن به خدا است و بس.