Share

حسین نوش‌‌آبادی، سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران گفته که نیروی انتظامی حق ندارد مانع برگزاری کنسرت موسیقی شود.

نوش‌آبادی به خبرگزاری کار ایران (ایلنا) گفت که وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول صدور مجوز برگزاری کنسرت موسیقی است و نیروی انتظامی هیچ مسئولیتی در زمینه صدور، تأیید و یا لغو مجوزها ندارد و صرفاً باید برای برگزاری بهتر کنسرت در شرایط امن به وزارت ارشاد کمک کند.

چند روز پیش قرار بود کنسرت موسیقی کیوان کلهر در تهران برگزار شود که اداره اماکن نیروی انتظامی مانع آن شد.

کلهر در واکنش به این اقدام نیروی انتظامی گفت که دیگر در ایران کنسرت برگزار نمی‌کند.

او گفته تا زمانی که فرهنگ و هنر ایران «گروگان زورگیری و زورآزمایی» جناح‌های سیاسی است از انجام هرگونه فعالیت در ایران خودداری خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: نیروی انتظامی کنسرت کیهان کلهر را لغو کرد

پیروز ارجمند، مدیرکل دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفته که «بدون شک با روندی که نیروی انتظامی در پیش گرفته با مشکل‌های بسیاری روبه‌رو می‌شویم. با چنین رویه‌ای که نیروی انتظامی در پیش گرفته تعامل فرهنگی با دنیا را باید تعطیل کنیم.»

سخنگوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز گفته: «ما خبر نداریم که نیروی انتظامی با شخص آقای کلهر مشکل دارد یا مکان برگزاری کنسرت.»

به گفته نوش‌آبادی تا زمانی که نقش و مسئولیت هر نهادی مشخص نشود، باید شاهد لغو برگزاری کنسرت‌های موسیقی بود.

او ابراز امیدواری کرده که هر نهاد، دستگاه و ارگانی وظایف خودشان را انجام دهند و در کار وظایف دیگر نهادها مداخله نکنند تا این مشکلات رخ ندهد.

در دو سال گذشته با دخالت نهادهای امنیتی و نظامی و نیروهای شبه‌نظامی وابسته به آن‌ها شمار زیادی از کنسرت‌های موسیقی در ایران برگزار نشده‌اند.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ایران که می‌گوید مخالف این روند است، گویا توان مقابله با مخالفان کنسرت‌ها را ندارد.

Share