ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مهدی هاشمی رفسنجانی به ۱۰ سال حبس محکوم شد

حکم مهدی هاشمی رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت تأييد شد. او به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

حکم مهدی هاشمی رفسنجانی فرزند اکبر هاشمی رفسنجانی، رئيس مجمع تشخيص مصلحت تأييد شد. او به ۱۰ سال حبس محکوم شده است.

به ‌گزارش دانشجونیوز، غلامحسين محسنی اژ‌ه‌ای، سخنگوی قوه قضائيه ايران، روز پنج‌شنبه ۲۱ خرداد خبر حکم قطعی ۱۰ سال حبس مهدی هاشمی را اعلام کرد.

محسنی اژه‌ای گفت: «اين حکم توسط دادگاه تجديدنظر تأييد شد.»

سخنگوی قوه قضائيه «اختلاس، ارتشا و مسائل امنيتی» را سه جرم مهدی هاشمی عنوان کرد.

پیش از این روزنامه شرق بدون اين‌که به جزئيات اين حکم اشاره کند، نوشته بود با قطعی شدن حکم، زندگی مهدی هاشمی وارد «مرحله تازه‌ای» خواهد شد.

خبرگزاری تسنيم نيز گزارش داده بود که حکم نهايی مهدی هاشمی با حکم دادگاه بدوی متفاوت است.

شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب به رياست قاضی مقيسه، به استناد ماده سوم «قانون تشديد مجازات مرتکبان ارتشاء و اختلاس و کلاهبرداری»، مهدی هاشمی را به حبس، جزای نقدی و انفصال از خدمات دولتی محکوم کرده است.

منابع خبری نزديک به سپاه پاسداران پیشتر از صدور ۱۵ سال حبس برای مهدی هاشمی خبر داده بودند اما دفتر سخنگوی قوه قضائيه صدور چنين حکمی را تکذيب کرد.

اکبر هاشمی رفسنجانی می‌گويد که بدون هيچ دليلی برای فرزندش پرونده درست کرده‌اند.

هاشمی رفسنجانی اسفند سال گذشته به روزنامه شرق گفت: «قضيه استات‌اويل قبلاً سه ‌بار مطرح شده بود و هر سه ‌بار گفتند که هيچ ردی از مهدی هاشمی در آن نيست و هيچ اسمی از مهدی هاشمی در قراردادی که عباس يزدان‌پناه بست، ديده نمی‌شود.»

مهدی هاشمی که پس از انتخابات رياست‌جمهوری سال ۱۳۸۸ در خارج از ايران مقيم شده بود، پس از بازگشت به تهران، روز سوم مهر ۱۳۹۱بازداشت شد. او روز يکشنبه ۲۶ آذرماه همان سال با سپردن وثيقه آزاد شد.

مهدی هاشمی اکنون با وثيقه ۱۰ ميليارد تومانی آزاد است. جلسات دادگاه او به صورت غيرعلنی برگزار شد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • بهنام

    درست مثل محمد رضا رحیمی که بیشتر از یک هفته در زندان نماند ، این دزد مفسد اقتصادی هم بعد از گذشت چند روز به سفارش پدر نا به کارشان آزاد میگردند . این است معنای عدالت در جمهوری ننگین اسلامی ایران .