ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در عرض دو روز دست‌کم ۱۸ نفر در ایران اعدام شدند

در دور روز چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۰ و ۲۱ خردادماه، دست‌کم ۱۸ زندانی با جرایم مختلف در کرج، اردبیل، شیراز و قزوین اعدام شده‌اند.

در دور روز چهارشنبه و پنج‌شنبه ۲۰ و ۲۱ خردادماه، دست‌کم ۱۸ زندانی با جرایم مختلف در کرج، اردبیل، شیراز و قزوین اعدام شده‌اند.

روزنامه ایران گزارش داده است که در روز چهارشنبه ۲۰ خردادماه، ۱۱ متهم به "قتل" در زندان رجايی‌شهر کرج اعدام شده‌اند.

اعدام‌شدگان ۲۵ تا ۵۷ سال سن داشتند و بنا به این گزارش به جرائم خود به‌ويژه "قتل" اعتراف کرده بودند.

این افراد به «قصاص نفس» محکوم شده و حکم اعدامشان نیز از سوی دیوان عالی کشور تأیید شده بود. مقامات قضايی و زندان در اعدام آن‌ها حضور داشتند.

همچنین به‌گفته خبرگزاری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران (هرانا) روز چهارشنبه در زندان قزل‌حصار پنج زندانی از جمع محکومان مواد مخدر که در انفرادی زندان قزل‌حصار به‌سر می برند، اعدام شده‌اند.

نام یکی از اعدام‌شدگان رضا کارگری اعلام شده است.

يک متهم جرائم مواد مخدر نیز روز پنج‌شنبه ۲۱ خردادماه در زندان مرکزی اردبيل به دار آويخته شده است.

روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان اردبيل گفته است جرم او نگهداری ۱۶۲ گرم و ۹۵ سانتی‌گرم هروئین بود. نام این شخص منتشر نشده است.

روابط عمومی دادگستری کل استان قزوین نیز اعلام کرد مردی که در پی اختلاف در قماربازی به دلیل برد و باخت، دوستش را با چاقو کشته بود، با اجرای حکم قصاص در حضور اولیای دم در زندان مرکزی قزوین به دار آویخته شد.

این فرد «حمیدی ـ ب» معرفی شده و از او به‌عنوان «اراذل و اوباش» نام برده شده است.

بنا به اطلاعیه دادگستری کل استان فارس روز سه‌شنبه ۱۹ خرداد نیز فردی با نام «علی ـ ح» به جرم «تجاوز به عنف» در برابر دیدگان مردم شيراز به دار آویخته شد.

فعالان حقوق بشر می‌گویند روند اجرای احکام اعدام در سراسر کشور سیر صعودی داشته است.

بخشی از این اعدام‌ها علنی و در برابر دیدگان مردم و بقیه اغلب شامل اعدام‌های اعلام نشده‌ای بوده‌ که به‌طور رسمی نیز خبر آن‌ها منتشر نشده‌اند.

ایران، پس از چین بیشترین تعداد اعدام‌ها در میان کشورهای جهان را دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.