ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

وزیر کشور: ورود زنان ايرانی به ورزشگاه‌ها همچنان ممنوع است

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور در مورد ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفت که بر اساس قوانين گذشته عمل خواهد شد.

عبدالرضا رحمانی فضلی، وزير کشور در مورد ورود زنان به ورزشگاه‌ها گفت که بر اساس قوانين گذشته عمل خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران (ايسنا)، رحمانی فضلی شامگاه دوشنبه ۲۵ خرداد اعلام کرد که دستور جديدی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها صادر نشده است.

وزير کشور در حالی گفته که دستور جديدی برای ورود زنان به ورزشگاه وجود ندارد و زنان مانند گذشته نمی‌توانند وارد ورزشگاه‌ها شوند که شهيندخت مولاوردی، معاون رياست‌جمهوری ايران در امور زنان و خانواده، ۱۱ خردادماه سال جاری خبر داده بود مجوز ورود زنان به ورزشگاه‌ها امضا شده است.

اما گمان می‌رود به دليل فشار مراجع تقليد و گروه‌های سياسی محافظه‌کار، دولت تمايلی برای پايان دادن به چند دهه محروميت زنان از تماشای مسابقات در ايران ندارد.

در روزهای اخير شماری از مراجع تقليد با ورود زنان به ورزشگاه‌ها مخالفت کرده‌اند.

هفته گذشته نيز تعدادی از روحانيان در نامه‌ای به آيت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی و مراجع تقليد خواهان جلوگيری از ورود زنان به ورزشگاه‌ها شدند.

تندترين واکنش در برابر احتمال ورود زنان به ورزشگاه، از سوی گروهی ناشناس بود که هفته گذشته با توزيع اطلاعيه‌ای در تهران، «امت حزب‌الله» را به «مقابله خونين» با حضور زنان در ورزشگاه آزادی تهران فرا خواند.

اين اطلاعيه زنانی را که خواهان حضور در ورزشگاه و تماشای مسابقات هستند، «زنان هرزه» ناميده و تهديد کرده که «امت حزب‌الله» روز ۲۹ خرداد پيش از آشکار شدن «فحشای زنان هرزه»، در ۲۹ خرداد به‌پا می‌خيزد.

گمان می‌رود به دليل افزايش اين تهديدات، وزير کشور گفته رسانه‌ها اعلام کنند که دستور جديدی برای ورود زنان به ورزشگاه‌ها وجود ندارد تا در بازی پيش‌ روی واليبال مشکلی در استاديوم ورزشی پيش نيايد.

يک هفته پيش ۴۸۱ فعال مدنی درباره موضوع ممنوعيت ورود زنان به ورزشگاه‌ها، به وزير کشور، وزير ورزش و فرمانده نيروی انتظامی نامه نوشتند و از آن‌ها خواستند تا «هرچه سریع‌تر شرایط حضور زنان در ورزشگاه را مهیا کنند و آن را به اطلاع عموم برسانند».

مسابقات ليگ جهانی واليبال از ۲۹ خرداد در ورزشگاه آزادی تهران برگزار می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • farid

    حکومت قرون وسطایی اعتدالی !

  • نادون

    خدا حافظ اقای روحانی

  • hamid

    در استبداد سیاه ولایت مطلقه فقیه! بر روی زنان اسید میپاشند! در تصمیمگیری برای ادارهٔ امور خود از پوشیدن لباس‌, ازدواج‌, تحصیل‌, بچه دار شدن‌, شغل و حرفه و تصمیم گیری برای سرنوشت کشور محرومند! البته که رفتن و دیدن مسابقات یک حق طبیعی است اما بقیه حقوق را فراموش نکنیم که آن حقوق انسانیت را تعریف میکنند! شاد باشید. حمید