ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

آزادی سولماز ایکدر با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی

سولماز ایکدر پس از مراجعه به دادسرا با بیش از ده مورد اتهام روبه‌رو شده بود و با قرار وثیقه آزاد بود اما به دنبال احضار دوباره به دادگاه انقلاب، بار دیگر بازداشت شده بود.

سولماز ایکدر، روزنامه‌نگار و فعال مدنی که روز دوشنبه ۲۵ خرداد ماه بازداشت شده بود، عصر روز سه‌شنبه، ۲۶ خرداد، با قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. 

روز دوشنبه، روزآنلاین گزارش کرده بود که این خبرنگار روزنامه فرهیختگان، چهارشنبه هفته گذشته و هنگام خروج از ایران، در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، بازداشت شده بود. نزدیکان او گفته بودند که خانم ایکدر برای ادامه تحصیل قصد خروج از ایران را داشته که پس از اعلام ممنوع‌الخروج بودنش در فرودگاه، پاسپورت او ضبط می‌شود.

سولماز ایکدر پس از مراجعه به دادسرا با بیش از ده مورد اتهام روبه‌رو شده بود و با قرار وثیقه آزاد بود اما روز گذشته و به دنبال احضار دوباره به دادگاه انقلاب، بار دیگر بازداشت شد.

سولماز ایکدر پیش از این یک بار در خرداد ماه سال ۱۳۹۰ در جریان مراسم تدفین هدی صابر، زندانی سیاسی که در زندان جان سپرد، در بهشت زهرا بازداشت شده بود.

او یک بار هم در شهریور ماه سال ۸۷ به‌ دلیل حضور در گورستان خاوران و مراسم یادبود زندانیان سیاسی که در تابستان ۱۳۶۷ اعدام شدند و در این گورستان دفن شده‌اند، بازداشت شده بود.

ایکدر از جمله ۱۰۱ روزنامه‌نگاری بود که به‌ تازگی در اعتراض به تبعید و تهدید احمد زیدآبادی، دیگر روزنامه‌نگار ایرانی، بیانیه‌ای را امضا کرده بودند.

رسانه‌های جریان تندرو در ایران بارها سولماز ایکدر را به «ارتباط با جریان فتنه» متهم کرده‌اند.

او هفته گذشته از هک شدن حساب جی‌میل و فیس‌بوک خود خبر داده بود. بستگان سولماز ایکدر روز گذشته گفته بودند که در تدارک آماده کردن وثیقه مورد نیاز برای او هستند و تا بتوانند امروز زمینه آزادی او را فراهم کنند.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.