ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

رسانه‌های آمریکا: عامل کشتار سیاه‌پوستان در چارلستون دستگیر شد

مردی که ۹ نفر را در کلیسای سیاه‌پوستان شهر چارلستون به گلوله بست و کشت در کمتر از یک روز دستگیر شد.

مردی که ۹ نفر را در کلیسای سیاه‌پوستان شهر چارلستون به گلوله بست و کشت در کمتر از یک روز دستگیر شد.

بزرگ‌ کنید
تصویری از دیلان روف فرد مظنون کشتار سیاه‌پوستان در کلیسای شهر چارلستون

شبکه تلویزیون محلی وی‌سی‌سی‌بی، شبکه سی‌ان‌ان و ام‌اس‌بی‌سی آمریکا این خبر را تأیید کردند و گفتند فرد دستگیرشده دیلان روف نام دارد و جوانی ٢١ ساله است.

شهر چارلستون در ایالت کارولینای جنوبی آمریکا شب گذشته، چهارشنبه ۱۷ ژوئن / ۲۷ خرداد حدود ساعت ۲۱ به وقت محلی شاهد تیراندازی به یک کلیسای متعلق به سیاه‌پوستان بود. در این رویداد ٩ نفر، شامل شش زن و سه مرد، از جمله کشيش کليسا کشته شدند.

عامل تیراندازی قبل از اقدام خود به‌مدت یک ساعت با این گروه که در کلیسا بودند انجیل خواند و سپس به روی آن‌ها شلیک کرد.

پس از این حادثه گرگ مالن، رئيس پليس منطقه، اين حمله را «نژادپرستانه» خواند و گفت پلیس تمام تلاش خود را خواهد کرد تا فردی که این جنایت را انجام داده دستگیر کند.

مرگ سیاه‌پوستان در ماه‌های اخیر، از جمله به دست پلیس، بحث‌های شدیدی را درباره نژادپرستی در آمریکا دامن زده است. در «بررسی‌های دوره‌ای» شورای حقوق بشر سازمان ملل نیز ایالات متحده در این‌باره مورد بازخواست قرار گرفت.

جیمز کادوگن، مشاور دادگستری آمریکا در برابر شورای حقوق بشر سازمان ملل وعده داده بود که ایالات متحده در زمینه حقوق شهروندی تلاش‌های بیشتری خواهد کرد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.