Share

محمدتقی مصابح یزدی، رئیس «مؤسسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی» در مصاحبه با ماهنامه «عصر اندیشه» به مسئله رابطه با غرب و همچنین تحریف آیت‌الله خمینی پرداخته است.

mesbah-Hashemi

مصباح یزدی که بسیاری او را پدر معنوی جبهه پایداری از گروه‌های منتقد دولت ایران می‌دانند، در پاسخ به پرسشی درباره اظهار نظر اخیر اکبر هاشمی رفسنجانی که گفته بود “تمدنی که امام می‌خواست این انقلاب ایجاد کند، دچار انحراف شده است”، پاسخ داد: «کسانی که ما را متهم به تحریف می‌کنند [آقای هاشمی رفسنجانی]، در واقع افترا می‌زنند و افترا از قدیمی‌ترین شگردهای شیطانی است».

به نوشته ماهنامه عصر اندیشه، هاشمی رفسنجانی اخیراً مصباح یزدی را یکی از تحریف‌کنندگان دانسته بود.

این مرجع شیعه در ادامه مصاحبه خود آیت‌الله خمینی، رهبر پیشین جمهوری اسلامی  را دارویی دانست که اگر تحریف شود، نتیجه‌اش به جای بهبود، مرگ خواهد بود.

علاوه بر این، او درباره رابطه با غرب گفت که «متأسفانه امروز کسانی که دنبال سازش با همه دنیا هستند، کم نیستند و بخشی از جامعه و سیاستمداران ما به این سو تمایل دارند.»

این عضو مجلس خبرگان خرداد ۱۳۹۳ در سالروز درگذشت آیت‌الله خمینی نیز به صحبت‌های حسن روحانی، در خصوص کسانی که «دچار توهم هستند و مدام غصه دین مردم را می‌خورند در حالی که نه دین را می‌شناسند و نه آخرت را» نیز واکنش تندی نشان داده بود.

Share