ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«اوباما به ايران پيام محرمانه هسته‌ای ارسال کرد»

يک عضو هيأت رئيسه مجلس ايران از ارسال پيام محرمانه باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا به مقامات جمهوری اسلامی خبر داده است.

يک عضو هيأت رئيسه مجلس ايران از ارسال پيام محرمانه باراک اوباما، رئيس‌جمهور آمريکا به مقامات جمهوری اسلامی خبر داده است.

مهرداد بذرپاش به روزنامه همشهری گفته که به‌تازگی يکی از سران کشورهای همسايه پيامی از رئيس‌جمهور آمريکا برای مقامات ايران آورده است.

آخرين مقام خارجی که پيش از آغاز دور نهايی مذاکرات هسته‌ای به تهران سفر کرد، حيدر عبادی، نخست‌وزير عراق بوده که در خرداد امسال به تهران آمد و با مقامات ايران ديدار کرد. عبادی پيش از سفرش به تهران به آمريکا سفر کرده بود.

اين نماينده مجلس محتوای اين پيام را «هسته‌ای» اعلام کرده اما به جزئيات بيشتری در مورد پيام محرمانه اوباما اشاره‌ای نکرده است.

قدرت‌های جهانی شامل آمریکا، بریتانیا، فرانسه، چین، روسیه و آلمان از دو سال پیش تلاش فزاینده‌ای را برای دستیابی به توافق هسته‌ای با تهران و پایان دادن به یک دهه مناقشه اتمی آغاز کرده‌اند.

این تلاش‌ها هنوز به نتیجه‌ای نرسیده است. در همین حال دور تازه مذاکرات هسته‌ای ايران و قدرت‌های جهانی این روزها در وين جريان دارد.

محمدجواد ظریف، وزير خارجه ايران يک‌شنبه شب (۲۸ ژوئن / هفتم تیر) به تهران برگشت و امروز دوشنبه دوباره در وين خواهد بود. رسانه‌های ايرانی، بازگشت يک‌شبه ظريف به تهران را موضوعی از پيش تعيين شده اعلام کرده‌اند.

رویترز به نقل از یک منبع ایرانی خبر داده که ظریف برای مشورت با آیت‌الله علی خامنه‌ای، رهبر جمهوری اسلامی به تهران باز گشته است.

ضرب‌الاجل تعيين شده ۹ تير / ۳۰ ژوئن به پايان می‌رسد اما خبرگزاری رويترز نيز به نقل از ديپلمات‌ها مهلت واقعی توافق هسته‌ای را ۹ ژوئيه / ۱۸ تير ذکر کرده است.

متن توافق نهايی چيزی حدود ۴۰ تا ۵۰ صفحه همراه با چندين ضميمه‌ است. ظريف و عراقچی، وجود پرانتزهای متعدد و مهم در متن توافق را انکار نکرده‌اند.

رهبر ايران در تازه‌ترين موضع‌گيری و در ديدار با سران سه قوه، خطوط قرمز ايران را ترسيم کرد و اصلی‌ترين محور را لغو يک‌باره همه تحريم‌ها در روز توافق و حفظ صنعت هسته‌ای ايران دانست.

مجلس ايران نيز هفته گذشته قانونی را تصويب کرد که خواهان لغو همه تحريم‌ها در روز اجرای توافق هسته‌ای است.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • روزبه

    پیام هسته ای  فاقد هسته برای یک  رژیم دست بسته.

  • بهنام

    واقعآ برای حسین باراک اوباما که به سمت نماینده ولی وقیه در آمریکا منصوب شده باید تاسف خورد . از بس جلوی این وطن فروشان خائن کوتاه آمدند گردن کج کردند و به آنها امتیار داده اند که خودشان هم باورشان شده که انگاری حکومت مشروع و به حقی هستند . یک مشت اراذل و اوباش دزد و غارتگر که کشور را به لبه پرتگاه سقوط کشانده اند و در راس همه آنها ولی امر دزدان جهان که فقط به فکر حکومت چند روزه دنیوی خود به سر میبرد و خواست و نظر مردم اصلآ برایش مهم نیست .