ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

خشونت علیه تظاهرات همجنسگرایان در استانبول

پلیس ترکیه با خشونت مانع از تظاهرات سالانه همجنسگرایان در استانبول شد. نیروهای پلیس با گاز اشک‌‌آور و ماشین‌های آب‌پاش شرکت‌کنندگان در «گی پراید» را پراکنده کردند.

پلیس ترکیه با خشونت مانع از تظاهرات سالانه همجنسگرایان در استانبول شد. نیروهای پلیس با گاز اشک‌‌آور و ماشین‌های آب‌پاش شرکت‌کنندگان در «گی پراید» را به‌دلیل برگزاری این تظاهرات در ماه رمضان پراکنده کردند.

«گی پراید» هر سال در استانبول به‌شکل مسالمت‌آمیز برگزار می‌شود اما امسال دولت مانع از برگزاری آن شد.

همجنسگرایان در میدان تقسیم استانبول گرد آمده بودند که پلیس به آن‌ها حمله کرد.

پلیس شرکت‌کنندگان در این تظاهرات را که با پرچم‌هایی به رنگ رنگین‌کمان حضور داشتند به سمت خیابان «استقلال»، در جهت مخالف میدان تقسیم عقب راند. همجنسگرایان برای گریز از خشونت پلیس به فروشگاه‌های اطراف این خیابان که کرکره‌های خود را پایین کشیده بودند پناه بردند.

پیش از آن، مأموران پلیس پرشماری در منطقه عابران پیاده میدان تقسیم که تظاهرات در آن‌جا آغاز می‌شد، مستقر شده بودند. پس از آن‌که شرکت‌کنندگان علیه رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه شعار ‌داده و دولت را «فاشیستی» خطاب ‌کردند، مأموران پلیس به آن‌ها حمله کردند.

برگزارکنندگان «گی پراید» در شبکه اجتماعی فیس‌بوک اعلام کردند که واسیپ شاهین، فرماندار، بدون آن‌که هشداری دهد تظاهرات را ممنوع کرده است. دلیل او برای ممنوع اعلام کردن این تظاهرات، برگزاری آن در ماه رمضان بود و گفته شد که پس از ماه رمضان برگزاری «گی پراید» مانعی ندارد.

ترکیه از جمله معدود کشورهای منطقه است که در آن همجنسگرایی ممنوع نیست. اما بخش‌هایی از کشورهایی که اکثریت آن‌ها را مسلمانان تشکیل می‌دهند با این موضوع به شدت سنتی و محافظه‌کارانه برخورد می‌کنند.

در سراسر جهان همجنسگرایان و تراجنسیتی‌ها سالروز تظاهرات خيابان کریستوفر نیویورک را در ۲۸ ماه ژوئن سال ۱۹۶۹ که از آن به‌عنوان قيام همجنسگرايان و تراجنسیتی‌ها یاد می‌شود با برگزاری «گی پراید» گرامی می‌دارند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • روزبه

    دمکراسی به سبک ملا اردوغان

  • علی

    پدیده "همجنس گرائی"یک موضوع بیولوزیکی است،حکومت های دینی هنوزاین را نمی فهمند،اگر دنبال مقصر اصلی می گردید باید سراغ مادر های آنها بروید چون این تحولات در "جنین" مادر اتفاق می افند .اگر هم به خدا اعتقاد دارید ،که همه چیز را خدا خلق می کند پس سراغ خدا بروید.