ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

«۱۸ درصد از واحدهای صنعتی کوچک ايران کاملاً تعطیل شده‌اند»

روح‌الله عباس‌پور، سخنگوی کميسيون صنايع مجلس ايران می‌گوید ۱۸ درصد از واحدهای صنعتی کوچک ايران به‌طور کامل تعطيل شده‌اند و ۳۶ درصد از واحدها با ظرفيت کمتر از ۵۰ درصد کار می‌کنند.

روح‌الله عباس‌پور، سخنگوی کميسيون صنايع مجلس ايران روز يکشنبه ۱۴ تير، در همايش تجليل از صنعتگران نمونه استان قزوين با اعلام اين‌که ۱۸ درصد از واحدهای صنعتی کوچک ايران به‌طور کامل تعطيل شده‌اند و ۳۶ درصد از واحدها با ظرفيت کمتر از ۵۰ درصد کار می‌کنند، دليل اصلی مشکلات واحدهای صنعتی را «کمبود نقدينگی» عنوان کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر، عباس‌پور با ارائه آمار بهره‌وری واحدهای صنعتی ايران گفت: «تحريم تنها بخشی از مشکلات را موجب شده است.»

داود محمدی، نماينده مجلس ايران از قزوين نیز در این همایش گفت: «تنها ۱۳ درصد معادن کشور شناسايی و بهره‌برداری شده و بقيه ظرفيت‌ها مغفول مانده و در جايی که تحريم هيچ نقشی نداشته خودمان غفلت کرده و جا مانده‌ايم که بايد جبران شود.»

رجب رحمانی، نماينده تاکستان در مجلس هم کاهش سودهای بانکی را راهی برای تقويت توليدات داخلی دانست و گفت: «۶۷ درصد مشکلات صنعت مربوط به داخل است و به تحريم‌ها ارتباطی ندارد و حدود ۳۳ درصد مربوط به تحريم‌هاست. بايد سودهای بانکی که کمرشکن است کاهش يابد تا توليدکننده قادر به ادامه فعاليت باشد.»

در پی تحریم‌های جهانی، اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و مدیریت نادرست اقتصادی، واحدهای تولیدی در ایران در وضعیت دشواری قرار گرفته‌اند و در حال حاضر تقریباً هر هفته چندین اعتراض کارگری در شهرهای مختلف برگزار می‌شود و مدام خبر از تعطیلی واحدهای تولیدی منتشر می‌شود.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • esi

    بی تدبیری بی لیاقتی .فساد حکومت ولایت وقیع .