Share

حسن نجمی، سرپرست ایستگاه ۳۲ سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد گفته که اختلافات کارگر و کارفرما سبب خودسوزی کارگر زن ۲۸ ساله شد.

khodsoozi

‌به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران، ایسنا، حسن نجمی اعلام کرد که این زن، کارگر پیشین یک کارگاه نان فانتزی بوده که به دنبال اختلاف با کارفرمایش اقدام به خودسوزی کرد.

‌به گفته او، این زن که شامگاه شنبه ۲۰ تیر اقدام به خودسوزی با بنزین کرده بود با حضور نیروهای آتش‌نشانی از مرگ نجات یافت.

‌نجمی گفته این زن جوان دچار سوختگی سطحی شده و توسط امدادگران اورژانس به بیمارستان اعزام شده است.

بر پایه آمارهای رسمی، در سال گذشته ۸۰۰ مورد خودکشی مربوط به زنان و ۴۶۰ مورد مرتبط خودکشی و خودسوزی مربوط به مردان در ایران ثبت شده است.

همچنین در نشستی که خردادماه امسال در دانشکده علوم اجتماعی تهران برگزار شد، زهرا حضرتی، استاد جامعه‌شناسی گفت که زنان ایرانی رتبه اول «خودسوزی» را در خاورمیانه دارند.

آمار پزشکی قانونی ایران نشان می‌دهد که بین سال‌های ۱۳۸۰ تا ۱۳۹۱، بیش از ۳۰ هزار نفر بر اثر خودکشی جان خود را از دست داده‌اند.

علت عمده خودکشی در ایران، بن‌بست‌های خانوادگی و شکست در زندگی خصوصی عنوان می‌شود. فقر و مشکلات اقتصادی، بیکاری، گسست هویتی (آنومی) یا کمبود «حیات اجتماعی» نیز از دلایل اصلی افسردگی و اقدام به خودکشی نزد گروه‌های سنی مختلف است.

Share