ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

مشکلات جنسی عامل نيمی از طلاق‌ها در ايران

شمار طلاق‌ها در ايران در سال‌های اخير همواره رو به افزايش بوده است. آمار طلاق‌ها در شماری از شهرهای بزرگ ايران از جمله تهران نيز بالاتر از ساير شهرهاست.

نسرين تهرانی، روان‌درمانگر گفته که دليل نيمی از طلاق‌ها در ايران مسائل و مشکلات جنسی است.

تهرانی به خبرگزاری تسنيم گفته که «عدم ارضای نيازهای جنسی» همواره عامل تأثير گذاری بر رابطه زن و شوهر در ايران بوده است.

تهرانی افزوده: «توجه نکردن به نيازهای جنسی يکديگر که به انواع مسائل و مشکلات جنسی از قبيل بدکارکردی‌های جنسی تا ناتوانی‌های جنسی و حتی عدم آگاهی‌های جنسی فرد مربوط می‌شود، با لطمه به روابط زن و شوهر، افراد را دچار عصبانيت، پرخاشگری، ناکامی و دلسردی نسبت به همسر می‌کند و به‌تدريج موجب بروز تعارضات و اختلالات می‌شود.»

شمار طلاق‌ها در ايران در سال‌های اخير همواره رو به افزايش بوده است. آمار طلاق‌ها در شماری از شهرهای بزرگ ايران از جمله تهران نيز بالاتر از ساير شهرهاست.

روز گذشته انوشيروان محسنی بندپی، رييس سازمان بهزيستی خبر داد که ۳۵ درصد ازدواج‌ها در تهران به طلاق منجر می‌شود.

همچنين به گفته علی‌اکبر محزون، مديرکل دفتر آمار و اطلاعات جمعيتی و مهاجرت سازمان ثبت احوال سال گذشته در هر ساعت ۱۹ طلاق در ايران ثبت شده است.

افزايش طلاق، کاهش ازدواج و کاهش نرخ فرزندآوری در ايران، باعث نگرانی مقامات ارشد جمهوری اسلامی شده و بر همين اساس سياست‌هايی برای افزايش ازدواج و فرزندآوری و کاهش طلاق تصويب کرده‌اند اما تأثير محسوسی نداشته است.

این مطلب را پسندیدید؟ کمک مالی شما به ما این امکان را خواهد داد که از این نوع مطالب بیشتر منتشر کنیم.

آیا مایل هستید ما را در تحقیق و نوشتن تعداد بیشتری از این‌گونه مطالب یاری کنید؟

.در حال حاضر امکان دریافت کمک مخاطبان ساکن ایران وجود ندارد

توضیح بیشتر در مورد اینکه چطور از ما حمایت کنید

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.