ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ممنوعیت عرضه قلیان مجدداً به اجرا گذاشته می‌شود

طرح جمع‌آوری قلیان با همکاری وزارت صنعت و معدن، پلیس اماکن عمومی و وزارت بهداشت به اجرا گذاشته می‌شود.

علی عطا طاهری، مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با دخانیات اعلام کرد که بنابر بخشنامه وزارت صنعت و معدن و تجارت، قرار است عرضه قلیان در کلیه اماکن عمومی غیرقانونی شود.

به گزارش ایسنا، طرح جمع‌آوری قلیان با همکاری وزارت صنعت و معدن، پلیس اماکن عمومی و وزارت بهداشت به اجرا گذاشته می‌شود.

این طرح هنوز جز در چند شهر به طور عمومی اجرا نشده است. قرار است در مرحله اول مراکزی که بدون مجوز اقدام به عرضه قلیان می‌کردند، هدف قرار بگیرند.

مدیر اجرایی جمعیت مبارزه با استعمال دخانیات که در سال ۱۳۸۸ تشکیل شده است، گفت که جدای از اقدامات قانونی این مرکز می‌کوشد تا از طریق کار فرهنگی از جمله حمایت از پایان‌نامه‌ها و ساخت انیمیشن و پژوهش‌های علمی از مصرف دخانیات جلوگیری کند.

شهریور ماه سال گذشته علی عطا طاهری، مهم‌ترین چالش دولت در کنترل مصرف قلیان را عدم اجرای قانون دانسته بود.

سوم تیرماه ۹۳ نیز بیش از چهار هزار نفر از ‏پزشکان و فعالان حوزه سلامت در ایران، نامه‌ای خطاب به رئیس‌‌جمهوری ایران نوشتند و در آن از مصرف بی‌رویه قلیان در کشور و گسترش سرطان ناشی از آن ابراز نگرانی کردند.

نویسندگان نامه به حسن روحانی خواستار اجرای کامل «قانون جامع کنترل و مبارزه با دخانیات» مصوب سال ۱۳۸۵ و آئین‌نامه اجرایی آن مصوب سال ۱۳۸۶ ‏شده‌اند.

بر اساس آمار و اطلاعات وزارت بهداشت، مصرف قلیان در کشور به ویژه در میان زنان و جوانان رو به افزایش است. مصرف کنندگان قلیان در هر وعده مصرف ۵۰ تا ۲۰۰ پک به آن می‌زنند که به این ترتیب هر مصرف کننده قلیان در هر وعده، معادل صد نخ سیگار مصرف می‌کند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.