ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

ریزگردها و طوفان شن سیستان را در گرد و غبار فرو برد

غلظت گرد و غبار در منطقه سيستان صبح امروز به ۱۱ برابر حد مجاز رسيد. همزمان توفان شن با سرعت ۷۰ کيلومتر در شهر زابل در حال وزيدن است.

غلظت گرد و غبار در منطقه سيستان صبح امروز به ۱۱ برابر حد مجاز و دو برابر حد بحران رسيد. همزمان  توفان شن با سرعت ۷۰ کيلومتر در شهر زابل و ۵۰ کيلومتر در زهک در حال وزيدن است.

غلام‌رضا اربابی، مديرکل ستاد بحران سيستان و بلوچستان خبر داده که غلظت گرد و غبار در منطقه سيستان صبح امروز به ۱۱ برابر حد مجاز و دو برابر حد بحران رسيد و زندگی مردم اين منطقه را مختل کرده است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مديرکل ستاد بحران سيستان و بلوچستان گفته که تا صبح امروز (سه‌شنبه ۳۰ تير) غلظت ذرات معلق در هوای منطقه سيستان هزار و ۷۷۰ ميکرو گرم گزارش شده است.

به گفته او، حد مجاز ذرات معلق در هوا ۱۵۰ ميکرو گرم بر متر مکعب است.

همچنين در حال حاضر توفان شن با سرعت ۷۰ کيلومتر در شهر زابل و ۵۰ کيلومتر در زهک در حال وزيدن است که بر اساس اين شرايط شعاع ديد به ۲۰۰ متر کاهش يافته است.

رضا آزادمنش، کارشناس اداره کل هواشناسی سيستان و بلوچستان نيز گفته که بر اساس پيش‌بينی‌ها وزش باد همراه با گرد و خاک شديد تا هفته آينده در منطقه سيستان ادامه دارد.

اين کارشناس هواشناسی از مردم خواسته تا از رفت و آمد غيرضروری در سطح شهرها خودداری کنند.

بحران ريزگردها چند سالی است که جنوب ايران را فرا گرفته و در حال گسترش است، با اين حال هنوز مقامات راه حلی برای پيشگيری از اين بحران يافت نکرده‌اند.

سازمان بهداشت جهانی چندی پيش اعلام کرد که تنفس هوای آلوده به ذرات معلق و ريزگردها احتمال ابتلا به سکته مغزی را افزايش می‌دهد. شماری از رسانه‌ها مرگ شهروندان بر اثر هجوم ريزگردها را «مرگ خاموش» ناميده‌‌اند.

معصومه ابتکار، رئيس سازمان محيط زيست ايران نيز پيشتر گفته بود که هيچ مسئولی نمی‌تواند قول برطرف شدن مشکل ذرات معلق را بدهد و بهتر است مردم با اين مشکل کنار بيايند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.