ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پليس بريتانيا دو نفر را در ارتباط با توطئه عليه ارتش آمريکا دستگير کرد

جنيد احمدخان و شزيد احمد خان هفته گذشته به جرم طراحی برای اقدامات تروريستی در مرکز انگلستان در شهر لوتون دستگير و سپس به دادستانی بريتانيا فراخوانده شدند.

پليس بريتانيا دو نفر را در ارتباط با توطئه عليه ارتش ایالات متحده آمریکا دستگير کرد. اين دو نفر قصد ملحق شدن به گروه دولت اسلامی(داعش) در سوريه را داشتند.

به گزارش پليس بريتانيا، دادستانی بريتانيا در وست مينستر لندن نيز سه‌شنبه ۲۱ژوئيه/۳۰تير اين دو نفر را به جرم توطئه برای حمله به پرسنل نظامی ارتش آمريکا در بريتانيا متهم کرد.

اين افراد، جنيد احمدخان ۲۲ ساله و عموی او، شزيد احمد خان ۲۴ساله نام دارند. آنها هفته گذشته به جرم طراحی برای اقدامات تروريستی در مرکز انگلستان در شهر لوتون دستگير و سپس به دادستانی بريتانيا فراخوانده شدند.

دبورا والش، معاون مبارزه با تروريسم در دادستانی بريتانيا اعلام کرد: «تحقيقات دادستانی نشان می‌دهد اين دو نفر قصد سفر به سوريه و پيوستن به داعش را داشتند.»

او ادامه داد: «به علاوه آنها به طور مشخص در حال برنامه‌ريزی برای حمله به پرسنل نظامی ارتش آمريکا در انگلستان بودند.»

ديويد کامرون، نخست‌وزير بريتانيا در چند روز اخير به دفعات مهم‌ترين چالش امنيتی بريتانيا را مبارزه با داعش خوانده است.

تخمين زده می‌شود که دست‌کم ۷۰۰ بريتانيايی برای داعش در عراق و سوريه می‌جنگند که بنابر گزارش‌ها تاکنون ۶۰ تن از آنها کشته شده‌اند.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.