ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

جايزه دستاوردهای هنری جشنواره ايرلند به مخملباف رسید

جشنواره فیلم گلووی ایرلند جایزه بزرگ یک عمر دستاوردهای هنری خود را امسال به محسم مخلمباف، فیلمساز ایرانی اهدا کرد.

جشنواره فیلم گلووی ایرلند جایزه بزرگ یک عمر دستاوردهای هنری خود را امسال به محسن مخلمباف، فیلمساز ایرانی اهدا کرد.

در این جشنواره از محسن مخملباف برای نمايش فيلم «پرزيدنت» و دريافت این جايزه دعوت شده بود.

يکشنبه شب ۴ مردادماه / ۲۶ ژوئيه اين جايزه توسط کیت اتول، دختر پيتر اتول بازيگر مشهور ايرلندی به محسن مخملباف اهدا شد.

کيت اتول به هنگام معرفی فيلم «پرزيدنت» محسن مخلمباف گفت: '«من مفتخرم که هر سال تنها يک فيلم که بهترين فيلم جشنواره است را معرفی می‌کنم و امسال بدون شک اين فيلم "پرزيدنت" ساخته محسن مخملباف است.»

کیت اتول محسن مخلمباف را «از بنيانگذاران سينمای نوین ايران و يکی از مهم‌ترين فيلمسازان سينمای هنری امروز دنيا» عنوان کرد.

جشنواره فیلم گلووی ایرلند هر ساله از تاريخ ٧ تا ١٢ ژوئیه برگزار می‌شود. این جشنواره از سال ۱۹۸۹ بنیان گذاشته شده است.

نمایی از فیلم «پرزیدنت» آخرین ساخته محسن مخلمباف

فیلم «پرزیدنت» از روز جمعه ١٧ ژوئیه در ایرلند به نمایش عمومی در آمده است. محسن مخملباف روز دوشنبه برای مراسم افتتاحيه این فیلم در شهر دابلين حضور يافت و با تماشاگران به گفت‌وگو پرداخت.

«پرزیدنت» که آخرین فیلم محسن مخملباف است در گرجستان فيلم‌بردارى شده و داستان آن به شكل‌گيرى يك انقلاب و فروپاشى ديكتاتورى‌ها مربوط است. مخملباف خود گفته است منبع الهامش برای ساخت این فیلم انقلاب‌هاى گوناگون در ايران و خاورميانه بوده است.

این فیلم نخستین بار در بخش افتتاحيه افق جشنواره ونيز به نمايش درآمد و برنده بهترين فيلم جشنواره شيكاگو از آمريكا و برنده جايزه بهترين فيلم تماشاگران از جشنواره‌های توكيو فيلمكس ژاپن و بيروت در لبنان شد.

«پرزیدنت» که از ماه مارس در فرانسه و سوئیس به نمایش عمومی در آمد، قرار است در اواسط ماه اوت در سينماهای لندن و ديگر شهرهای بريتانيا نیز به نمايش عمومی درآيد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.