ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق معوقه سال جاری

یک کارمند باشگاه استقلال اقدام به خودسوزی کرد

کارمندان باشگاه استقلال از ابتدای سال جاری حقوق نگرفته‌اند. این در حالی است که وزارت ورزش و جوانان بودجه سال گذشته این باشگاه را بالغ بر سه میلیارد تومان اعلام کرده بود.

به دنبال تجمع امروز (چهارشنبه، هفتم مرداد ماه) شماری از کارمندان باشگاه استقلال در مقابل این باشگاه به دلیل پرداخت نشدن حقوق‌های معوقه‌شان، یکی از کارمندان کمپ استقلال اقدام به خودسوزی کرد.

یکی از خبرنگارانی که در محل این تجمع در مقابل باشگاه استقلال حضور داشته است، به رادیو زمانه می‌گوید: «رفتار او به شدت همه را غافلگیر کرد. من در لحظه اول فکر کردم می‌خواهد نمایش بازی کند. ولی وقتی بوی بنزین در محوطه پیچید واقعاً شوکه بودم. همه روی سرش ریختند و اجازه ندادند فندک را از جیبش بیرون بیاورد.»

خبرگزاری تسنیم در گزارش این واقعه آورده است: «یکی از افراد معترض که خیلی ناراحت بود، روی خود بنزین ریخت و اقدام به خودسوزی کرد که با وساطت افرادی که در باشگاه حضور داشتند، این مساله ختم به خیر شد.»

کارمندان باشگاه استقلال از ابتدای سال جاری حقوق نگرفته‌اند و این در حالی است که وزارت ورزش و جوانان بودجه سال گذشته باشگاه استقلال را (منهای درآمدهایش از سازمان لیگ و حق اسپانسر)، بالغ بر سه میلیارد تومان اعلام کرده بود.

آن‌چه از باشگاه استقلال (و همین‌طور پرسپولیس) می‌توان شنید، خروج شدن تمامی نقدینگی‌ها به‌سوی جیب بازیکنان و مربیان است. امروز کارمندان دفتر باشگاه استقلال  همین‌طور کارمندان و کارگران کمپ ناصر حجازی، نه تنها معوقه‌های مالی خود را از فروردین‌ماه دریافت نشده می‌بینند که حتی بخشی از حقوق سال ۹۳ خود را هم هنوز به صورت کامل دریافت نکرده‌اند. این در حالی است که تمام بازیکنانی که امسال با این تیم قرارداد بسته‌اند یا قرارداد خود را تمدید کرده‌اند، بیش از ۲۵ درصد از قرارداد خود را به‌صورت «چک روز» دریافت کرده‌اند.

تجمع امروز کارمندان باشگاه استقلال که خواهان دریافت حقوق و مطالبات خود بودند در حالی برگزار شد که از جمع مدیران و معاونان باشگاه، کسی برای پاسخگویی سراغ آن‌ها نرفت.

یکی از معاونان باشگاه هم که قصد ورود به ساختمان را داشته است، بدون توجه به حاضران از کنار آن‌ها عبور می‌کند و به سرعت وارد ساختمان می‌شود. به نظر می‌رسد همین بی‌توجهی و همچنین تهدید شدن آن‌ها به تماس با نیروی انتظامی، خشم این کارمند کمپ ناصر حجازی را برانگیخته است.

بر اساس روایت حاضران در محل، این فرد مرد میانسالی بوده که از پشت خودروی خود، گالن بنزینی را بیرون آورده و روی خودش ریخته است و بعد برای پیدا کردن فندک دست در جیب برده است.

خبرنگار حاضر در محل که این اطلاعات را در اختیار رادیو زمانه گذاشته است، می‌گوید: «نه در چهره‌ این مرد و نه در رفتارش، ذره‌ای تردید برای عملی کردن خودسوزی دیده نمی‌شد.»

او اضافه می‌کند که اگر تلاش همکاران این کارمند و رهگذرانی که از حوالی ساختمان باشگاه استقلال در محله سعادت‌آباد می‌گذشتند نبود، بخش سوانح و سوختگی بیمارستان مدرس باید پذیرای این کارمند معترض می‌شد.

باشگاه استقلال این فصل را بدون داشتن منابع مالی کافی و اسپانسری قطعی، با خرج‌های سنگین در فصل نقل و انتقالات شروع کرده است و داشته‌های مالی‌اش را صرف پرداخت پیش‌قسط بازیکنان خریداری شده کرده است. به همین دلیل هم شاید به این زودی‌ها موجود کافی برای پرداختن به مطالبات سایر عوامل این باشگاه وجود نداشته باشد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.