ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

چهار پناهجوی افغان بر اثر تصادف در سيستان و بلوچستان کشته شدند

سالانه نزديک به ۱۷ هزار نفر در ايران بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند.

يک خودروی حامل ۱۴ پناهجوی افغان در سيستان و بلوچستان واژگون شده و چهار تن از افغان‌ها کشته و چهار تن ديگر نيز زخمی شده‌اند.

محمدرضا کورسی، رئيس پليس راه جنوب سيستان و بلوچستان، شنبه ۱۰ مرداد به خبرگزاری مهر گفته که اين خودرو ظهر روز جمعه ۹ مرداد بر اثر «سرعت زياد» در محور دلگان- زهکلوت واژگون شده است.

به گفته اين مقام پليس، از ۱۵ تن سرنشين اين خودرو به جز راننده، بقيه «مهاجرين غير مجاز کشور افغانستان» بودند.

آمارهای غيررسمی نشان می‌دهد که سالانه تعداد زيادی از تصادف‌های مرگبار در جاده‌های کشور مربوط به خودروی حامل پناهجويان افغان است که بيشتر در استان‌های سيستان ‌و بلوچستان، فارس، هرمزگان، کرمان و اصفهان رخ می‌دهد.

تنها در روزهای ۲۸ تا ۳۰ فروردين سال جاری خورشيدی ۶۱ پناهجوی افغان بر اثر تصادف در جاده‌های ايران کشته شدند.

افغان‌ها برای ورود به ايران سوار بر خودروی «قاچاق‌برهايی» می‌شوند که به جای پنج تن که حداکثر ظرفيت خودرو است، گاهی تا ۱۷ افغان را در آن «جاسازی» می‌کنند و به همين دليل در هنگام تصادف شمار قربانيان اين خودروها بالاست. دليل اغلب اين تصادفات «عدم توجه به جلو، سرعت غيرمجاز و رانندگی مخاطره‌آميز» اعلام می‌شود.

سالانه نزديک به ۱۷ هزار تن در ايران بر اثر تصادفات جان خود را از دست می‌دهند. تصادف جاده‌ای و شهری يکی از سه دليل عمده مرگ‌ و مير در ايران است. ايران، يکی از کشورهايی است که بالاترين شمار کشتگان جاده‌ای را دارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.